تاریخ: ۰۶ آبان ۱۳۹۹ ، ساعت ۲۲:۰۴
کد خبر: ۱۳۹۴۶۵
وزیر صمت:
می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت از آغاز طرحی برای تشدید بازرسی‌ها و کنترل قیمت و موجودی انبارها از روز شنبه هفته آتی با همراهی بسیج و سازمان تعزیرات خبر داد.
نظارت هوشمند بر بازار از شنبه آینده تشدید می‌شود

به گزارش می متالز، علیرضا رزم‌حسینی عصر دیروز بعد از حضور در کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگویی اظهار داشت: بنده در جلسه کمیسیون اقتصادی گزارشی از وضعیت موجودی کالاهای اساسی و همچنین کالاهایی که در سطح جامعه استفاده می‌کنند ارائه کردم. وی با بیان اینکه از شنبه تشدید نظارت و کنترل بر بازار از سوی وزارت صمت به صورت هوشمند انجام خواهد شد افزود: نیروهای بازرس به همراه بسیجیان عزیز به تجهیزاتی که نیازمند کنترل بیشتر بر بازار هستند تجهیز می‌شوند و قرار است با همکاری تعزیرات برای بازرسی بیشتر اقدامات خود را تشدید کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد قرار است از مراکز اصلی و انبارها و بنکدارهایی که طبق قانون کالا را نگهداری می‌کنند بازدید کرده و با گرانفروشی و هر تخلفی که مشاهده می‌کنیم طبق قانون برخورد کنیم. وی با بیان اینکه واردات کالاهای اساسی در چند وقت اخیر نیز به خوبی صورت گرفته و بانک مرکزی هم همکاری خوبی با وزارت صمت شروع کرده است، اظهار داشت: در نیمه دوم سال جاری نسبت به افزایش واردات مورد نیاز مردم اقدام خواهد شد ضمن اینکه براساس مصوبه کمیسیون جهش تولید به ریاست معاونت اول رئیس‌جمهور 50 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای شرکت‌کننده‌های داخلی درنظر گرفته‌ایم تا از آن به عنوان سرمایه در گردش استفاده کنند. 

وی گفت: تلاش ما برای کاهش قیمت‌ها است هر چند ما می‌دانیم برخی از این افزایش قیمت‌ها به دلیل افزایش نرخ ارز است ولی سعی خواهیم کرد ثبات قیمتی را در بازار اجرایی کنیم.

منبع: کیهان
عناوین برگزیده