تاریخ: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۲:۱۰
کد خبر: ۱۳۹۵۳۱
معاون وزیر راه و شهرسازی:
می متالز - معاون مسکن و ساختمان گفت: 400 واحد افتتاح شده در روز نخست آبان‌ماه با حضور رئیس‌جمهور از طرح مسکن ملی بود.
۴۰۰ واحد افتتاح شده از طرح ملی مسکن بودند

۴۰۰ واحد افتتاح شده از طرح ملی مسکن بودند

به گزارش می متالز، محمود محمود زاده در نشست پیگیری طرح اقدام ملی مسکن با رد این ادعا از سوی برخی که طرح اقدام ملی مسکن همان واحدهای باقیمانده مسکن مهر است، گفت: روز پنجشنبه اول آبان به دستور رئیس‌جمهور و با حضور وزیر راه و شهرسازی، ۴۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن تعیین تکلیف شد.

وی ادعای مطرح شده با این مضمون را که واحدهای مسکن ملی همان مسکن مهر است، رد کرد و گفت: از ۱۱۵۶۰ واحد مسکن ملی که افتتاح شد، حدود ۳۲۴۶ واحد در استان‌ها و ادارات کل استانی، ۱۶۱۰ واحد در شهرهای جدید و ۶۷۰۴ واحد در بافت‌های فرسوده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآوری کرد: دو مصوبه در سال‌های ۹۴ و ۹۶ یکی از سوی هیات دولت و دیگری از سوی شورای عالی مسکن مصوب و ابلاغ شد با این مضمون که پروژه‌های کمتر از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی مسکن مهر و یا پروژه‌های فاقد متقاضی از سرفصل مسکن مهر به عنوان پروژه‌های بلاتکلیف خارج شوند که اینکار انجام شد و برخی از آنها به اجرای طرح مسکن ملی متصل شدند.

محمود زاده اعلام کرد: از ۱۱۵۶۰ واحد افتتاح شده مسکن ملی که اول آبان با حضور رئیس‌جمهور افتتاح و بهره‌برداری شد، کمتر از ۲۰۰۰ واحد مسکن مهری است که به طرح اقدام ملی مسکن متصل شدند و با تمهیدات دولت به جریان تولید مسکن پیوستند.

عناوین برگزیده