تاریخ: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۵:۰۴
کد خبر: ۱۳۹۵۹۹
استاندار قزوین
می متالز - استاندار قزوین گفت: باید براساس یک منطق علمی و تحقیقاتی با معادن متخلف برخورد کرد تا در آینده دچار آسیب‌ها و چالش‌های اقتصادی و اجتماعی نشویم.
باید بر اساس یک منطق علمی با معادن متخلف برخورد کرد

به گزارش می متالز، هدایت‌اله جمالی‌پور روز چهارشنبه در جلسه بررسی مشکلات معادن استان‌ قزوین که با حضور دیو دیده، مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی کشور برگزار شد، اظهار داشت: حتما باید یک بررسی مطالعاتی در این زمینه انجام شود که سهم هر یک از فاکتورهای مرتبط با معدن از ماشین‌های سنگین و... در تخریب محیط زیست و راه چقدر است تا براساس آن تصمیم گیری و اقدام شود.

وی گفت: همچنین باید اداره کل محیط زیست استان فاصله اثرگذاری معادن با شهرها و روستاها را استخراج کند تا ما بتوانیم طبق آن برنامه ریزی و اقدام اجرایی لازم را داشته باشیم.

جمالی پور افزود: ما باید بر اساس یک منطق علمی و تحقیقاتی با معادن متخلف برخورد کنیم تا اقتصاد هم آسیب نبیند.

وی گفت: اگرچه احساسات اجتماعی بسیار مهم هستند و حتما باید به آنها توجه کنیم ولی نباید آنها را خیلی در تصمیم گیری‌ها دخالت داد و تصمیمی گرفت که از نظر اقتصادی آسیب زا باشد.

معادن متخلف ملزم به نصب باسکول می‌شوند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین نیز در این جلسه گفت: هزینه‌های عمومی که معادن با بازدهی کم تحمیل می‌کنند از جمله آسیبی که به جاده‌ها می‌رسانند بسیار بیشتر از درآمدهای آنهاست و فعالیت آنها دارای توجیه اقتصادی و منطقی نیست.

علی فرخزاد افزود: باید معادن متخلف و دارای اضافه بار را در صورت انجام تخلف به نصب باسکول ملزم کرد و در صورت تکرار تخلف برای تعطیلی آنها اقدام نمود.

۲۰۰ معدن در استان قزوین شناسایی شده است که حدود نصف آنها غیرفعال هستند.

عناوین برگزیده