تاریخ: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ ، ساعت ۰۱:۳۸
کد خبر: ۱۳۹۶۹۲
می متالز - شرکت ذوب آهن اصفهان به عنوان نخستین کارخانه تولیدکننده فولاد در کشور همواره به ایفای نقش کلیدی خود در پیشرفت اقتصادی کشور با کمک به توسعه زیرساخت‌های صنعتی و عمرانی پایبند بوده است. این واحد فولادسازی در چشم‌انداز سال ۱۴۰۴، تولید ۵ میلیون تن از محصولات فولادی و قرار گرفتن در میان پنج شرکت برتر فولادساز منطقه در سودآوری، کیفیت و همچنین متکی بودن بر فناوری بومی‌سازی را در برنامه‌های خود تعریف کرده است.
آغاز سوددهی در ذوب‌ آهن اصفهان فرارسیده است

به گزارش می متالز، شرکت ذوب ‌آهن اصفهان با ظرفیت تولید ۳میلیون و۶۰۰ تن مقاطع فولادی، باوجود مسائلی چون تحریم‌ها و موانع صادراتی، افزایش هزینه‌های تولید و کمبود مواد اولیه همچون سنگ ‌آهن، طی سال‌های گذشته همواره توانسته برنامه‌های توسعه‌ای خود را به جلو ببرد.  با وجود تمام شرایط بیان‌شده، وضعیت میزان تولید و فروش ذوب ‌آهن اصفهان، طی سه سال گذشته به دلیل تحریم‌های جهانی با نوساناتی همراه شده که این نوسان‌ها به ‌تدریج در حال بهبود است و تقریبا نیمی از فروش کل این شرکت از محل صادرات آن به دست می‌آید. همچنین درآمد شرکت به دلیل افزایش قیمت ارز با رشد بسیار چشمگیری همراه بوده است. 

 

عملکرد ۶ ماهه نخست ذوب‌آهن در سال‌جاری

عملکرد ۶ ماهه نخست سال‌جاری شرکت ذوب‌آهن اصفهان منتشر شد و بر این اساس فروش (درآمد عملیاتی) این شرکت در مدت 6ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 46درصد رشد همراه بوده است.  براساس اطلاعات منتشر‌شده درخصوص عملکرد شرکت ذوب آهن اصفهان طی ۶ ماه اول سال‌جاری، سود خالص این شرکت در مدت یادشده به میزان ۵ هزار و 504 میلیارد و 35 میلیون ریال بوده که این عدد در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته با رشد ۲۲درصدی همراه شده است. یکی دیگر از مواردی که می‌توان درخصوص عملکرد شرکت ذوب آهن اصفهان در مدت ۶ ماه نخست سال‌جاری نسبت به سال قبل بیان کرد درخصوص سود عملیاتی این شرکت است. به این ترتیب که در ۶ ماه اول امسال سود این شرکت برابر با ۸ هزار و 191میلیارد و 242 میلیون ریال بوده که در مقایسه با ۶ ماه نخست سال گذشته نیز با رشد ۱۰درصدی در سود عملیاتی همراه شده است. همچنین سود ناخالص «ذوب» طی مدت ۶ ماه اول سال ۹۸ برابر با ۱۰هزار و 430 میلیارد و 876 میلیون ریال بوده که این عدد در سال‌جاری و  از ابتدای فروردین تا انتهای شهریور به ۱۳هزار و 301 میلیارد و 557 میلیون ریال رسیده و رشد ۲۸ درصدی را رقم زده است.  یکی از مهم‌ترین بخش‌ها برای تمامی شرکت‌های تولیدکننده در صنایع مختلف، عملکردی است که در بخش فروش و درآمد حاصل از آن به دست آمده که بر اساس آن می‌توان ادعا کرد که شرکت توانسته موفق عمل کند یا خیر؟ شرکت ذوب‌آهن اصفهان نیز در مدت یادشده به عبارتی ۶ ماه اول سال جاری قادر شده درآمد حاصل از فروش (درآمد عملیاتی) خود را به ۷۵ هزار و 658 میلیارد ریال برساند که در برابر میزان فروش در مدت مشابه سال ۹۸ با رشدی ۴۶درصدی همراه شده است.  همچنین در سایر درآمدها و هزینه‌های غیرعملیاتی – درآمد سرمایه‌گذاری‌ها در مدت 6 ماه نخست امسال برابر با 50 میلیارد و 388 میلیون ریال بوده که در مقایسه با 6 ماه نخست سال 98 نشان می‌دهد در این مدت هزینه‌های شرکت نیز روند کاهشی داشته است.

عناوین برگزیده