تاریخ: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۵:۳۴
کد خبر: ۱۳۹۸۸۳
می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: فعلا ایرلاین ها در شرایط کنونی اقتصاد نباید به دنبال سود باشند، زیرا در شرایط کنونی همه صنف های اقتصادی زیر فشار مالی قرار دارند، اما دلیل نمی شود که شرکت ها به سرعت به سمت افزایش قیمت خدمات خود بروند.
شرکت‌های هواپیمایی فعلا نباید به دنبال سود باشند

به گزارش می متالز، محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به ورود کمیسیون عمران مجلس به پرونده افزایش قیمت بلیط هواپیما، گفت: این کمیسیون در هفته گذشته نشستی را با حضور رئیس سازمان هواپیمایی و برخی مدیران ایرلاین ها برای بررسی علل افزایش قیمت ها برگزار کرد، همچنین نشستی در هفته جاری با حضور اعضای انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی برگزار می شود تا تمام تبعات و اثرات موضوع افزایش قیمت بلیط بررسی شود.

مردم و مسافران نباید هزینه تصمیمات مدیران حوزه هواپیمایی را بدهند

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایرلاین ها اعلام می کنند چون بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، پروازهای هوایی با 60 درصد ظرفیت خود انجام می شود، قیمت ها باید بالا برود، اما به نظر من مردم و مسافران نباید هزینه تصمیمات مدیران را بدهند.

وی گفت: فعلا ایرلاین ها در شرایط کنونی اقتصاد کشور نباید صرفا به دنبال سود بیشتر باشند، زیرا در شرایط کنونی همه صنف های اقتصادی زیر فشار مالی قرار دارند، اما دلیل نمی شود که شرکت ها به سرعت به سمت افزایش قیمت خدمات خود بروند.

افزایش قیمت بلیط پروازهای هوایی به ضرر ایرلاین ها تمام می شود

رضایی کوچی با بیان اینکه با افزایش قیمت بلیط پروازهای هوایی، تنها عده ای خاص می توانند از هواپیما استفاده کنند، افزود: این اقدام به ضرر ایرلاین ها تمام می شود، زیرا با گران شدن بلیط، عده ای کمی از پروازهای هوایی استفاده کرده و به تبع، درآمدهای شرکت های هواپیمایی کاهش خواهد یافت.

افزایش قیمت بلیط هواپیما با وجود وعده وزیر راه؛ با ایرلاین های متخلف باید برخورد شود

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: وزیر راه و شهرسازی در نشست اخیرا کمیسیون عمران مجلس به نمایندگان قول داده تا بلیط هواپیما گران نشود، حال اگر در هفته های اخیر علی رغم وعده وزیر راه، قیمت ها افزایش یافته، این اقدام ایرلاین ها تخلف بوده و باید برخورد جدی شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس، از ورود اعضای این کمیسیون به پرونده فعالیت اقتصادی و صورت های مالی ایرلاین ها خبر داد و گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، قرار است که صورت حساب مالی ایرلاین ها در سال 98 در کمیسیون عمران مورد بررسی و بازبینی قرار گیرد تا مشخص شود که میزان هزینه ارزی شرکت ها چقدر بوده و در این مدت چه میزان ارز دولتی دریافت کرده اند.

منبع: تین نیوز
عناوین برگزیده