تاریخ: ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۷:۴۰
کد خبر: ۱۳۹۹۹۵
می متالز - داده های اداره گمرک کره جنوبی روز جمعه نشان داد که صادرات خودروی سواری این کشور در سه ماهه سوم سال جاری میلادی با افزایش قیمت خودرو رشد کرد.
صادرات ۹.۳ میلیارد دلاری خودرو کره جنوبی در ۳ ماه

به گزارش می متالز، داده های اداره گمرک کره جنوبی روز جمعه نشان داد که صادرات خودروی سواری این کشور در سه ماهه سوم سال جاری میلادی با افزایش قیمت خودرو رشد کرد.

طبق گزارش گمرک کره، صادرات خودروی این کشور در سه ماهه ژوئیه تا سپتامبر به 9.3 میلیارد دلار رسیده که 3.4 درصد بیشتر از دوره سه ماهه مشابه در سال گذشته است.

واردات خودروهای سدان با 6.9 درصد کاهش نسبت به سال گذشته به 2.7 میلیارد دلار در سه ماهه سوم رسیده است.

رشد صادرات خودروی کره جنوبی را می توان به افزایش قیمت این محصول نسبت داد. در این دوره سه ماهه متوسط قیمت صادرات برای وسایل نقلیه مسافری با افزایش 8.2 درصدی به 17627 دلار برای هر دستگاه رسیده است.

بر اساس این گزارش، متوسط قیمت واردات خودروهای سواری خارجی 0.4 درصد کاهش یافته و به 35682 دلار رسیده است.

تعداد خودروهای سواری صادراتی در سه ماهه سوم 530 هزار دستگاه بوده که نسبت به سال گذشته 4.4 درصد کاهش داشته است. تعداد وسایل نقلیه وارداتی نیز 6.5 درصد کاهش یافته و به 70 هزار رسیده است.

از نظر ارزش، صادرات خودروی کره به ایالات متحده ، کانادا و انگلیس در این دوره سه ماهه با افزایش دو رقمی مواجه شد اما صادرات به روسیه، عربستان سعودی و اسپانیا کاهش دو رقمی داشته است.

عناوین برگزیده