تاریخ: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۶:۳۴
کد خبر: ۱۶۱۳۳۲
برپایی میز خدمت تخصصی در حمایت از کارخانجات هلدینگ عظام:
می متالز - به مناسبت گرامیداشت ایام مبارک پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی شرکت‌های فرآوری و ساخت و پایاکلاچ از هلدینگ قطعات خودرو عظام اقدام به برگزاری نمایشگاهی از دستاورد‌های خود در راستای تحقق جهش تولید و خودکفائی نمودند که مورد استقبال مسوولین استانی و فعالین صنعت خودرو قرار گرفت.
همکاری و حمایت سپاه قدس گیلان از کارخانجات تولیدی گروه قطعات خودرو عظام

میز خدمت تخصصی در حمایت از کارخانجات هلدینگ عظام+بورس نیوز

به گزارش می متالز، درحاشیه این نمایشگاه با همکاری سپاه قدس گیلان و حضور مسوولین و مدیران استانی میز خدمتی جهت حمایت از شرکت‌های مذکور و رفع موانع احتمالی تولید برگزار شد.

بر اساس این گزارش، سرهنگ عباس حسینی، رئیس سازمان بسیج ادارات و کارمندان سپاه قدس گیلان با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب و شعار سال جهش تولید، گفت: برای گردش چرخ اقتصادی استان و کمک به رفع مشکلات خط تولید کارخانه ها، از مدیران و مسوولان اجرایی گیلان دعوت کردیم تا ضمن بازدید از روند ساخت قطعات خودرو با مشکلات این کارخانه از نزدیک آشنا شوند و قرار است این مشکلات ان شالله بزودی حل شوند.

همکاری و حمایت سپاه قدس گیلان از کارخانجات تولیدی گروه قطعات خودرو عظام+بورس نیوز

در این میز خدمت تخصصی، مسوولان شرکت توزیع برق، اداره کل امور مالیاتی، بیمه تامین اجتماعی و بانک‌های رفاه، انصار و سپه پای درد دل مسوولان شرکت‌های فرآوری و ساخت قطعات خودرو ایران و پایاکلاچ نشستند.

در شرایطی که صنعت خودروسازی ایران از نخستین صنایعی بود که مورد تحریم ظالمانه دشمنان قرار گرفت و با آغاز تحریم‌ها فرآیند تامین مواد اولیه و قطعات با مشکلات شدید مواجه شد و از سوی دیگر کاهش سرمایه در گردش واحد‌های تولیدی و افزایش نرخ ارز، موجب تعطیلی بسیاری از صنایع قطعه سازی در کشور شد به طوری که براساس گزارش نهاد‌های صنعتی ۱۸۰ هزار نفر از ۳۰۰ هزار نفر شاغل در صنعت قطعه سازی بیکار شدند و به تبع آن تولید خودرو ساز‌ها هم به شرکت کاهش یافت، شرکت‌های فرآوری و ساخت و پایاکلاچ با التزام عملی به منویات مقام معظم رهبری ضمن گسترش زنجیره تامین داخلی و عمق داخلی سازی اقدام به افزایش قابل توجه تولید در سال جهش تولید نموده و علاوه بر ایجاد ۱۳۰۰ نفر اشتغال مستقیم موفق به ایجاد حدود ۲۰ هزار نفر اشتغال غیرمستقیم از طریق گسترش زنجیره تامین شدند.

برگزاری نمایشگاه هلدینگ قطعات خودرو عظام +بورس نیوز

همچنین شرکت فرآوری و ساخت اقدام به احداث فاز ۲ کارخانه تولید کمک فنر کرده که با اتمام آن این شرکت با تولید سالانه ۱۲ میلیون کمک فنر ضمن ایجاد ۶۰۰ نفر اشتغال جدید، تبدیل به بزرگترین کارخانه کمک فنر سازی خاورمیانه خواهد شد.

شرکت‌های پایاکلاچ و فرآوری و ساخت زیرمجموعه هلدینگ قطعات خودرو عظام به مالکیت «عباس ایروانی» پدر صنعت قطعه سازی نوین ایران می‌باشند. عباس ایروانی مالک شرکت سرمایه گذاری عظام اخیرا گفته بود: با وجود همه سختی‌ها و ناملایمات، سد تحریم‌ها را شکستیم و مسیر گروه عظام در تولید دانش و بومی سازی فناوری با قدرت ادامه می‌یابد.

گروه قطعه سازی عظام با در اختیار داشتن ۱۰ شرکت و ۱۲ کارخانه زیرمجموعه علاوه بر اینکه در زمینه بومی سازی تولید اقدامات موثری انجام شده و از طرف دیگر حدود ۵ هزار نفر به طور مستقیم در بخش قطعه سازی خودرویی و غیرخودرویی عظام در نقاط مختلف کشور از جمله در تهران و دیگر استان‌های آذربایجان شرقی، گیلان، البرز و اصفهان مشغول فعالیت هستند و ۲۲ هزار نفر به صورت غیر مستقیم (به روایتی ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر) اشتغال‌شان وابسته به این شرکت است که گامی در جهت سیاست‌های اشتغالی کشور طبق برنامه ششم توسعه بوده است.

کارخانجات گروه قطعات خودرو عظام با تولید محصولات با کیفیت و در سطح استاندارد‌های روز دنیا اقدام به صادرات تولیدات خود به سایرکشور‌ها از قبیل روسیه، ترکیه، عراق، سوریه، ایتالیا کرده و همچنین با گسترش تولید داخلی از خروج سالانه صد‌ها میلیون دلار منابع ارزی جلوگیری کرده است.

عناوین برگزیده