تاریخ: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۵:۳۵
کد خبر: ۱۶۱۴۴۲
می متالز - عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس در جریان بررسی لایحه اصلاحی بودجه سال ۱۴۰۰، ازموفقت اعضای کمیسیون تلفیق بودجه با پیشنهاد دولت برای بازگشت ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین کالا‌های اساسی خبر داد.
موافقت اعضای کمیسیون برای بازگشت ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین کالا‌های اساسی

به گزارش می متالز، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نشست امروز کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: در این جلسه اعضای کمیسیون در جریان بررسی لایحه اصلاحی بودجه ۱۴۰۰ با پیشنهاد دولت برای بازگشت ارز ۴۲۰۰ تومانی موافقت کردند.

وی افزود: بر اساس این مصوبه ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین کالا‌های اساسی در اختیار دولت قرار می‌گیرد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس اظهار داشت: پیش‌ازاین اعضای کمیسیون در جریان بررسی لایحه اصلاحی بودجه ۱۴۰۰ مصوب کرده بودند که ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف و اعتبار ریالی آن که معادل ۱۰۶ هزار میلیارد تومان است به بخش هدفمندی یارانه‌ها اضافه شود.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: اعضای کمیسیون همچنین مصوب کردند که ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین کالا‌های اساسی تنها زمانی امکان تخصیص دارد که به تایید کارگروهی با عضویت «رئیس‌کل بانک مرکزی»، «رئیس سازمان برنامه‌وبودجه»، «وزیر امور اقتصادی و دارایی» و «رئیس دستگاه اجرایی مربوطه» برسد و دولت باید گزارش تخصیص ارز ترجیحی به کالا‌های اساسی را به کمیسیون تخصصی مربوطه در مجلس ارائه کند.

وی افزود: همچنین اعضای کمیسیون مصوب کردند که ارز ۴۲۰۰ تومانی در حوزه بهداشت و درمان تنها می‌تواند به واردات دارو و تجهیزات پزشکی تخصیص یابد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس اظهار داشت: علاوه بر این اعضای کمیسیون مصوب کردند چنانچه دولت درآمد مازاد در حوزه فروش نفت داشته باشد می‌تواند آن را برای مقابله با بیماری کرونا هزینه کند.

بهراساس این گزارش مصوبات کمیسیون تلفیق پس از تصویب در صحن علنی مجلس و تایید شورای نگهبان به قانون تبدیل شده و برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

عناوین برگزیده