تاریخ: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ، ساعت ۰۸:۴۵
کد خبر: ۱۶۱۴۸۱
عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران مطرح کرد:
می متالز - عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: تاریخ صنعت طلا و جواهر در جهان متعلق به ایران است و تمام اولین های آن مربوط به کشور ما است. تمام موزه های مهم جهان گواه این ادعا است و صنعت طلا جز صنایع بومی ما محسوب می شود و این باعث خوشحالی است که دستگاه های ذی ربط به آن ورود پیدا کرده اند و بنده نسبت به این طرح خیلی امیدوار هستم.
به طرح جامع طلا بسیار امیدواریم/ این طرح به رونق این صنعت کمک زیادی خواهد کرد

عباد محمدولی، عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران

به گزارش می متالز، عباد محمدولی، عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران در مورد تدوین طرح جامع طلا گفت: همیشه وقتی در مورد یک مساله حساسیت ایجاد می شود و درمورد آن صحبت می شود نشان دهنده اهمیت آن موضوع است. مطرح شدن تدوین طرح جامع طلا باعث می شود ما نگاه ویژه تری به صنعت و صنف طلا داشته باشیم. اگر طرح جامع طلا با یک کار کارشناسی و با یک دقت عمل بالا تدوین شود فعالین این بخش می توانند نسبت به آینده کاری خودشان بیشتر از قبل امیدوار باشند.

وی خاطر نشان کرد: صنعت طلا و جواهر یک صنعت شناخته شده است و ما می دانیم این صنعت چه موهبتی می تواند برای آحاد جامعه و منافع ملی ما به همراه داشته باشد ولی این صنعت در این چند دهه اخیر مغفول مانده است و در 50 سال گذشته دور از نظرها بوده است. لذا اینکه می بینیم افراد متخصصی به دنبال ایجاد یک سند راهبردی و تدوین یک طرح جامع در رابطه با این صنعت هستند تا کارها بر اساس یک استراتژی مدونی به مرحله اجرایی و عملیاتی برسد؛ بسیار خوشحال کننده است و مسلما به رونق این صنعت و این فلز گران بها کمک می کند.

عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران به پیشینه تاریخی ایران در زمینه طلا و جواهر اشاره کرد و گفت: تاریخ این صنعت و این فلز در جهان متعلق به ایران است و تمام اولین های آن مربوط به کشور ما است. تمام موزه های مهم جهان گواه این ادعا است و صنعت طلا جرء صنایع بومی ما محسوب می شود و این باعث خوشحالی است که دستگاه های ذی ربط به آن ورود پیدا کرده اند و بنده نسبت به این طرح خیلی امیدوارم. هرجا هم نیاز باشد و بتوانیم کمکی بکنیم دریغ نمی کنیم تا شاهد این باشیم که استان هایی نظیر اصفهان، یزد، آذربایجان شرقی، خراسان بزرگ و... به جایگاه واقعی خود دست پیدا کنند.

محمد ولی در خاتمه گفت: ما منابع معدنی بسیار خوبی در کشورمان داریم که خیلی از آنها حتی شناخته شده نیستند و این منابع می توانند وارد چرخه تولید فرآورده ها و مصنوعات طلا شوند و طلا و سایر مواد معدنی آن شامل سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی می توانند بخش زیادی از درآمدهای عمومی کشور را تامین کند و حتی باعث اشتغال زایی شود. لذا خواهش ما این است که تدوین این طرح در دستور کار مستمر قرار بگیرد و در تمام شاخه های این صنعت گسترش یابد. همچنین با رویکردی که شاهد آن هستیم امیدوارم تا سال های آتی به این طرح جامع دست پیدا کنیم.

عناوین برگزیده