تاریخ: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۶:۱۳
کد خبر: ۱۶۱۶۴۹
صالح آبادی، دبیر انجمن مس ایران مطرح کرد:
می متالز - انجمن مس ایران با اهداف بررسی بیشتر چالش های حوزه مس و پیگیری مطالبات اعضا انجمن، کمیسیون های مختلفی را تشکیل داده است که هر کدام اهداف مشخصی را پیگیری می کنند. این کمیسیون ها شامل کمیسیون حقوقی، کمیسیون اقتصادی، بازار و سرمایه، کمیسیون آموزش و پژوهش، کمیسیون معادن و کمیسیون صنایع معدنی و فناوری های نوین است.
طبقه بندی کمیسیون های انجمن مس ایران و تشریح اهداف این کمیسیون ها

به گزارش می متالز،  در ادامه به تفضیل وظایف و اهداف هر کدام از کمیسیون ها را توسط دکتر صالح آبادی، دبیر انجمن مس ایران می خوانید.

 

کمیسیون حقوقی

دکتر صالح آبادی در خصوص کمیسیون حقوقی عنوان کرد: این کمیسیون به منظور بیان و پیگیری مطالبات عمومی اعضا انجمن و رفع موانع تولید و توسعه ی فعالین این حوزه و همچنین ایفای نقش داوری و مشاوره حقوقی  در فضای کسب و کار مس فعالیت خواهد نمود.

وی افزود: مواردی همچون بررسی تاثیرات لوایح وطرح های دولت و مجلس و قوانین موجود بر فضای کسب و کار خصوصی بویژه در حوزه مس و پیگیری اصلاحات مورد نظر, میانجی گری، داوری و مشاوره فنی و حقوقی در اختلافات ارجاع شده از سوی فعالین حوزه مس پیش از اقدامات حقوقی به عنوان یک مرجع بیطرف تخصصی، ارائه مشاوره حقوقی و آگاهی بخشی عمومی نسبت به قوانین کشور در سرمایه گذاری ها بویژه در حوزه مس، ارائه مشاوره برای چالش های معمول از جمله معارضین محلی، منابع طبیعی، تغییرات سالانه در حقوق دولتی و حق الارض، صدور پروانه های فعالیت و … از رسالت های کلی تشکیل این کمیسیون انجمن می باشد.

 

کمیسیون اقتصاد، بازار و سرمایه

دبیر انجمن مس ایران تشکیل کمیسیون اقتصاد، بازار و سرمایه را به منظور بررسی موضوعاتی در مورد طرح های فنی اقتصادی، نحوه جذب سرمایه گذاران خارجی، ایجاد دیتا بیس مطمئن برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی دانست و افزود: نتایج حاصل از این مطالعات در اختیار اعضایی که خواهان سرمایه گذاری در داخل کشور هستند، قرار می گیرد. این اطلاعات که به صورت خام و پردازش شده قابل انعکاس است، چراغ راهی برای آینده سرمایه گذاری در حوزه مس در ایران خواهد شد که مزیت آن استفاده از دیتاهای دقیق و صحیح و گسترش بحث مطالعات فنی اقتصادی در انجمن مس است. هدف غایی از ایجاد این کمیسیون جهت دهی به سرمایه های سرگردان به حوزه مس است تا راه امنی را برای سرمایه گذاران ایجاد کند و شرایط برد-برد برای طرفین فعال در فضای کسب و کار مس در کشور و سرمایه گذاران خارجی فراهم آورد.

 

کمیسیون آموزش و پژوهش

وی اظهار داشت: کمیسیون آموزش و پژوهش به منظور آگاهی بخشی بیشتر و آشنایی افرادی است که به صورت ویژه به دنبال گسترش تعاملات در حوزه مس هستند و یا در این زمینه پژوهش هایی را در ساختارهای مختلف مس انجام می دهند. در این کمیسیون دوره های آموزشی مختلف تعریف خواهد شد تا ارتقاء سطح دانش و توانمندی در حوزه مس برای افراد حاصل شود که در نهایت قابل جهت دهی به بخشها و یا سازمانهای دیگر مثل سازمان نظام مهندسی معدن باشند. در حوزه پژوهش انجمن به دنبال ارتباط تنگاتنگ با دانشگاهها است تا با آگاهی دهی به اعضا از سیستم ها و تکنولوژی روز دنیا در مس فعالین این حوزه را جهت افزایش بهره وری و کاهش قیمت تمام شده محصول و همچنین ایجاد ارزش افزوده در تولید یاری نماید.

 

کمیسیون معادن

کمیسیون معادن به منظور ساماندهی و آگاهی بخشی بیشتر در فعالیت های فعالین حوزه مس در پی جویی، اکتشاف، استخراج و بهره برداری و همچنین پیمانکاری معادن فعالیت خواهد نمود. از اهداف این کمیسیون آن است که بستری امن و یکپارچه در دادوستد های معادن و تولیدات معدنی مس ایجاد نماید و به مرجعی در این مورد در سطح جامعه فعالین مس تبدیل گردد.

 

کمیسیون صنایع معدنی و فناوری های نوین

صالح ابادی در آخر به اهداف کمیسیون صنایع معدنی و فناوری های نوین اشاره کرد و گفت: این کمیسیون به فعالیت واحد های فرآوری و متالورژیکی و همچنین تولیدات و مصنوعات خاص مس از قبیل نانوذرات مس پایه، پودرهای مس که به شکل ویژه ای در صنایع الکترونیک مورد استفاده قرار میگیرند و صنایع بازیافت ضایعات مس دار اختصاص خواهد داشت. آگاهی بخشی در کلیه امور، جذب و هدایت سرمایه های علاقمند به حوزه تولید مس و مشتقات مسی و معرفی شناسنامه دار سرمایه پذیران، یکپارچه سازی فعالیت های بخش تولیدات مسی از برنامه های این کمیسیون است.

عناوین برگزیده