تاریخ: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ، ساعت ۲۳:۳۸
کد خبر: ۱۶۱۶۹۳
خاتمی:
می متالز - عضو کمیسیون بهداشت مجلس، با بیان اینکه رویکردهای سیاسی باید در مسیر تصمیمات اقتصادی به حداقل برسد تاکیدکرد که اداره کم‌هزینه کشور و ایجاد ثبات اقتصادی باید در اولویت تخصیص اعتبارات در بودجه ۱۴۰۰باشد.
اداره کم‌هزینه کشور و ایجاد ثبات اقتصادی باید در اولویت بودجه باشد

حضور سید مرتضی خاتمی در غرفه خبرگزاری خانه ملت

به گزارش می متالز، سید مرتضی خاتمی با بیان اینکه دغدغه‌های دولت و مجلس و نگاه‌های گاه متفاوت  در حوزه تدوین بودجه بایست همگرا و هم افزا شود تا در نهایت منافع کشور و مردم تامین گردد. گفت: کاهش هزینه‌ها و صرف‌ جوئی دولت  و کاهش کسری بودجه می‌تواند  موجبات حفظ ارزش پول ملی و تقویت قدرت خرید مردم را فراهم آورد.

 

واقع‌بینی و سناریو محوری، ریسک‌های پیش روی اقتصاد کشور را کاهش می‌دهد

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود و دهستانهای بوغداکندی و قلتوق مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: واقع‌بینی و سناریو محوری، ریسک‌های پیش روی اقتصاد کشور را کاهش می‌دهد. همچنین کاهش وابستگی به نفت و افزایش درآمدهای مالیاتی با ایجاد زیرساخت‌های مناسب نیاز به جدیت و تلاش بیشتری دارد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: شناسائی پایه‌های جدید مالیاتی و کاهش بار مالیاتی تولید در کنار کاهش سود دلالی و سوداگری با مالیات، ضرورت دارد تا فعالیت‌های مولد توجیه اقتصادی داشته باشند و سرمایه‌ها به مسیر سرمایه‌گذاری میان مدت و بلندمدت در مسیر تولید هدایت شوند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: رویکردهای سیاسی باید در مسیر تصمیمات اقتصادی به حداقل برسد و برنامه‌های اقتصادی صرف، عملیاتی گردند. افزایش تولید و صادرات غیرنفتی و ایجاد صنایع تبدیلی و پائین‌دستی در جهت ایجاد ارزش افزوده بیشتر می‌تواند اشتغال و درآمد ملی مناسبی را به ارمغان بیاورد.

عناوین برگزیده