تاریخ: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۵:۲۰
کد خبر: ۱۶۱۷۵۰
رئیس‌جمهور عنوان کرد:
می متالز - رئیس‌جمهور در آیین افتتاح طرح‌های ملی صنعتی و معدنی گفت: رشد ۷۰ و ۸۰ درصدی در بخش‌هایی از زنجیره فولاد در شرایط سخت جنگ اقتصادی و کرونا از معجزات قدرت ملت بزرگ ایران است.
افتخار رشد ۷۰ و ۸۰ درصدی در زنجیره فولاد

به گزارش می متالز، حسن روحانی روز پنج‌شنبه در آئین افتتاح طرح‌های ملی صنعتی و معدنی در سه استان هرمزگان، کرمان و مازندران (پنجاه و دومین پویش تدبیر و امید برای جهش تولید)، اظهار داشت: افتتاح طرح‌های ملی در کشور ازجمله افتتاح خط تولید ۷.۵ تن گندله فولاد در یک روز علی‌رغم همه تحریم‌ها، جنگ اقتصادی و کرونا، نشان‌دهنده جهش تولید و زنده و فعال بودن کشور است و رشد ۷۰ و ۸۰ درصدی در بخش‌هایی از زنجیره فولاد از معجزات قدرت ملت بزرگ ایران است.

وی در ادامه با اشاره به افتتاح پایانه صادراتی در جنوب کشور و در منطقه مناسب و مرزی بین سه استان فارس، هرمزگان و بوشهر، افزود: پایانه‌های صادراتی و اسکله‌ها کمک فراوانی به صادرات محصولات پتروشیمی، فولاد و آلومینیوم کشور می‌کند و افتتاح چنین مراکز صادراتی در منطقه استراتژیک پارسیان و سایر مناطق کشور اهمیت بالایی دارد.

رئیس‌جمهور همچنین افتتاح یک پایانه صادرات محصولات کشاورزی در شمال کشور برای خرید و بسته‌بندی محصولات کشاورزان را بسیار مهم توصیف و تاکید کرد: چنین پایانه‌هایی می‌تواند ذخیره خوبی برای داخل و مرکزی برای صادرات محصولات کشاورزی باشد.

ورود ایران به اتحادیه اورآسیا از توفیقات مهم دولت تدبیر و امید بود

روحانی ورود ایران به اتحادیه اورآسیا را از توفیقات مهم دولت تدبیر و امید برشمرد و تصریح کرد: به دنبال دائمی کردن حضور در این اتحادیه هستیم، چرا که چنین اتحادیه‌های بین‌المللی در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی و برون‌گرا شدن اقتصاد کشور اهمیت دارد و می‌توانیم با حضور فعال در این اتحادیه‌ها می‌توانیم صادرات کالاهای خود را با تعرفه مناسب انجام دهیم.

اداره کشور بدون نفت از افتخارات دولت دوازدهم است

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه اداره کشور بدون نفت از افتخارات دولت دوازدهم است، ادامه داد: دشمن تمام تلاش خود را به کار بست تا صادرات نفت کشور متوقف شود.

روحانی افزایش صادرات غیرنفتی به ۴۳ میلیارد دلار در سال ۹۸ با وجود جنگ اقتصادی و شیوع کرونا را از دیگر دستاوردهای دولت تدبیر و امید توصیف و ابراز امیدواری کرد با افزایش صادرات غیرنفتی و تولیدات در کشور، شاهد توسعه و رفاه مردم باشیم.

عناوین برگزیده