تاریخ: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۱:۲۲
کد خبر: ۱۶۱۷۷۲
شهردار کرج:
می متالز - شهردار کرج با اشاره به مشکل تامین سیمان برای پیشبرد برخی پروژه‌های عمرانی این کلان‌شهر اظهار کرد: عملکرد شهرداری در خصوص پروژه‌ها وابستگی زیادی به وضعیت تخصیص بودجه دارد.
برای پیشبرد پروژه‌ها مشکل تامین سیمان داریم/ بیش از دولت در "بزرگراه شمالی" هزینه کرده‌ایم

به گزارش می متالز، علی کمالی زاده اظهار کرد: در بودجه سال گذشته شهرداری هیچ تکلیفی  مبنی برجذب ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه‌های عمرانی نداشت ولی با پیگیری، موفق به جذب این اعتبار شد.

شهردار کرج گفت: امسال برای کمربند شمالی حدود ۸۰ میلیارد تومان از سوی دولت مصوب شد ولی شهرداری قبل تزریق این اعتبار، حدود ۱۳۰ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه کرده بود که ۵۰ میلیارد تومان از اعتبار مصوب دولت نیز بیشتر بوده است.

این مسوول تأکید کرد: قرار بود تا پایان این دوره از شورا برخی از پروژه‌های عمرانی شاخص شهر به بهره‌برداری برسد ولی باید شرایط و امکانات لازم برای این کار وجود داشته باشد.

کمالی زاده بابیان اینکه برای اجرای برخی پروژه‌های تعریف‌شده برای شهر به تملکاتی نیاز است، گفت: بدون شک تملک این املاک به منابع دریافتی نیاز دارد و تا وقتی منابع مالی موردنیاز تأمین نشود، تملکات به‌سختی صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به مشکل تأمین سیمان برای پیشبرد فیزیکی این پروژه‌ها  افزود: برای پیشبرد پروژه‌های عمرانی شهر به سیمان نیاز داریم و در این خصوص  استاندار البرز  رایزنی‌هایی با مدیر سیمان آبیک انجام داده و علاوه بر این قرار شده بخشی از نیاز موجود هم از طریق شهرهای کاشان و همدان تأمین شود

این مسوول توضیح داد: کمبود سیمان صرفاً مختص کرج نیست و مسئله‌ای است که تمام کلان‌شهرهای کشور را درگیر کرده است.

وی در پایان به شرایط توزیع آسفالت هم اشاره کرد و گفت: توزیع آسفالت به شرایط آب و هوایی و دمای خاصی نیاز دارد و در برودت هوا آسفالت‌ریزی به‌سختی انجام می‌شود و نتیجه دلخواه را نخواهد داشت.

عناوین برگزیده