تاریخ: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۵:۳۵
کد خبر: ۱۶۱۸۱۲
می متالز - عملیات اجرایی پروژه مرکز پژوهش سرای دانش آموزی امام جعفر صادق(ع) با مشارکت مجمع خیران سلامت، جهان فولاد سیرجان و اعتبارات نوسازی مدارس استان کرمان با حضور استاندار و سایر مسوولان استانی و محلی در بردسیر آغاز شد.
عملیات اجرایی پژوهش سرای دانش آموزی در بردسیر آغاز شد

به گزارش می متالز، استاندار کرمان روز دوشنبه در این آیین گفت: ساخت و تجهیز مرکز علمی پژوهشی پژوهش سرای دانش آموزی امام جعفر صادق(ع) بردسیر اقدامی مناسب در راستای توسعه برنامه آموزشی در شهرستان بردسیر محسوب می‌شود.

علی زینی‌وند افزود: امیدواریم عملیات اجرایی پروژه یاد شده، طبق برنامه زمان بندی اجرا و تحویل داده شود که مردم این خطه و همجوار با معادن و صنایع معدنی بهره ببرند.

وی اظهار داشت: پروژه پژوهش سرای دانش آموزی امام جعفر صادق(ع) بردسیر با اعتبار بیش از ۱۰ میلیارد تومان با سرمایه ۳۰ درصدی خیران و ۷۰ درصد از محل مشارکت مردمی نوسازی مدارس استان تامین شده است.

همدلی مسوولان موجب ارتقای حس رضایتمندی بین مردم بردسیر شد

رییس مجمع خیران سلامت و رییس شورای اسلامی شهرستان بردسیر نیز در این آیین عنوان کرد: مرکز پژوهش سرای دانش آموزی امام جعفر صادق(ع) بردسیر با زیربنای ۶۰۰ متر و اعتبار بیش از ۱۰ میلیارد تومان ساخت و تجهیز می‌شود.

مسعود میرمحمدی با اشاره به اقدامات شورای اسلامی بردسیر و مجمع خیران سلامت شهرستان و سایر دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی گفت: همت و همدلی خوبی در شهرستان شکل گرفته که موجب اجرای طرح‌ها و منتج به ارتقای حس رضایت‌مندی جامعه در بردسیر شده است.

وی اظهار داشت: این مجمع با یک طرح ۷۰۰ متری فعالیت خود را آغاز کرد و امروز هشت طرح با همدلی و همراهی دستگاه‌ها و شرکت جهان فولاد در بخش سلامت مراحل اجرایی را می‌گذراند و ۲ طرح نیز در حوزه مدارس و آموزشی در مرحله اجرا قرار گرفته است.

وی ادامه داد: تمامی این طرح‌ها فعال هستند اما مشکل افزایش قیمت مصالح ‌و دستمزد گریبانگیر مراحل اجرایی فعالیت‌های عام المنفعه شده است.

مدیر حوزه مدیرعامل، روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان افزود: مقرر شد که شرکت معدنی و صنعتی گل گهر به عنوان معین اقتصادی منطقه سیرجان پنج میلیارد تومان اعتبار در راستای مسوولیت اجتماعی به شهرستان بردسیر کمک کند که تاکنون تحقق نیافته و امیدواریم در دوره جدید مدیریتی این شرکت محقق شود.

وی با اشاره به افتتاح یک پروژه با حقوق ماهیانه پرسنل جهان فولاد هفته پیش گفت: با توجه به دغدغه مدیرعامل بومی گل‌گهر که مشکلات شهرستان را بیشتر درک می‌کند، امیدواریم یکی از طرح های مصوب را اجرا کند و صنایع ملی مس نیز در توسعه این منطقه همکاری کند.

میرمحمدی با اشاره به ضرورت رفع مشکلات صنایع شهرستان و بخش آلیاژی گفت: بردسیر می تواند یکی از شهرهای بدون بیکار کشور باشد و درصورتی‌که پروژه های فولادی حمایت شوند می‌توانیم جشن شهر بدون بیکار را در این شهرستان بگیریم.

وی اضافه کرد: همچنین تعداد ۱۰۰ تبلت هوشمند جهان فولاد سیرجان تا هفته آینده تحویل دانش آموزان کم بضاعت بردسیری می شود.

افتتاح هشت طرح حوزه سلامت جهان فولاد در بردسیر

همچنین امام جمعه بردسیر در این آیین گفت: بردسیر جزو شهرهای محروم استان کرمان نیست اما مردم آن بدون حضور شرکت‌های فولادی از نظر اقتصادی ضعیف بودند.

حجت الاسلام علی‌اکبر کرمانی با بیان اینکه امرار معاش مردم این خطه از طریق دامداری و کشاورزی تامین می‌شود گفت: جهان فولاد هشت پروژه به عنوان اقدامی بزرگ با حمایت نیروهای خود در شهرستان انجام داده است.

استاندار کرمان صبح ۲۷ بهمن ماه در ادامه سفرهای شهرستانی خود با هدف توسعه متوازن استان به شهرستان بردسیر سفر کرد پس از استقبال فرماندار، امام جمعه و مسوولان محلی و ادای احترام به ۲۱۰ شهید گلگون کفن این شهرستان، از شرکت صنایع فولاد مشیز، فولاد سیرجان ایرانیان، جهان فولاد سیرجان و شهرک صنعتی در بردسیر بازدید و دستورات لازم در خصوص رفع چالش های اشتغالزایی و طرح‌های صنعتی و معدنی را صادر کرد.

همچنین با حضور دکتر زینی‌وند کلنگ عملیات ساخت مرکز پژوهش سرای دانش آموزی امام جعفر صادق(ع) به زمین زده و عملیات اجرایی پروژه و بتن ریزی این طرح بلافاصله پس از آیین کلنگ زنی در بردسیر کرمان آغاز شد.

بردسیر در فاصله ۶۰ کیلومتری غرب کرمان قرار دارد.

عناوین برگزیده