تاریخ: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ، ساعت ۲۰:۳۵
کد خبر: ۱۶۱۹۲۷
می متالز - مدیرکل گمرک چهارمحال و بختیاری در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان از صادرات 40 میلیون دلار کالا در 10 ماهه اول سال جاری از گمرک استان خبر داد.
صادرات 40 میلیون دلار کالا از شهرکرد / اولین محموله تولیدات پتروشیمی لردگان به ترکیه صادر شد

Image result for صادرات 40 میلیون دلار کالا از شهرکرد/اولین محموله تولیدات پتروشیمی لردگان به ترکیه صادر شد

به گزارش می متالز، مراسم تقدیر از تولیدکنندگان و صادرکنندگان چهارمحال و بختیاری ظهر امروز در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان برگزار شد.

سجاد رستمی در این جلسه با اشاره به فعالیت ۸۵۰ واحد صنعتی در چهارمحال و بختیاری گفت: ۱.۲ درصد شرکت‌های اقتصادی فعال کشور در استان ما قرار دارد و ۳.۱ درصد سرمایه‌گذاری کل کشور نیز در این استان صورت گرفته است.

رییس سازمان صنعت، معدت و تجارت چهارمحال و بختیاری ادامه داد: از میان ۳۰ تولیدکننده و معدن‌دار برگزیده کشور ۲ شرکت در استان ما بوده و در میان ۴۷ شرکت صادرکننده که شامل دریافت تندیس صادرکننده برتر بودند ۸ شرکت متعلق به چهارمحال و بختیاری است.

وی با اشاره به اینکه تولید محصول با کیفیت، مشتری‌مداری و بازاریابی اصولی از مولفه‌های فعالیت شرکت‌های صادراتی موفق است عنوان کرد: در روزهای گذشته نیز اولین محموله تولیدات مجتمع پتروشیمی لردگان به ترکیه صادر شد.

 ۴۱ میلیون دلار کالا از گمرک چهارمحال و بختیاری به کشورهای دیگر صادر شده است

اسماعیل الله‌دادی نیز در ادامه جلسه گفت: پیش‌بینی ما برای امسال صادرات 40 میلیون دلار کالا از گمرک استان بوده است که خوشبختانه در این 10 ماهه ۴۱ میلیون دلار کالا از گمرک چهارمحال و بختیاری به کشورهای دیگر صادر شده است.

مدیرکل گمرک چهارمحال و بختیاری ادامه داد: لازمه داشتن کسب وکار مطلوب و سودآور در آینده تسهیل فرآیندهای گمرکی و هوشمند شدن آن‌ها است.

Image result for صادرات 40 میلیون دلار کالا از شهرکرد/اولین محموله تولیدات پتروشیمی لردگان به ترکیه صادر شد

وی با بیان اینکه نباید رسوب کالا در گمرک وجود داشته باشد، گفت: هر روز معطلی کالا در گمرک یک درصد به قیمت آن اضافه می‌کند که با پیگیری‌های زیاد توانستیم فرایند ترخیص را از 27 روز به 7 روز کاهش دهیم.

الله‌دادی با بیان اینکه 70 درصد از میزان کالاهای صادراتی ما تنها به کشور عراق صادر می‌شود، افزود: کم بودن تنوع کالاهای صادراتی و تعداد صادرکنندگان و همچنین محدود بودن کشورهای مقصد صادرات از عوامل شکننده بودن صادرات استان است.

در پایان جلسه از تعدادی از برترین صادرکنندگان چهارمحال و بختیاری تقدیر به عمل آمد.

عناوین برگزیده