تاریخ: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۰:۱۱
کد خبر: ۱۶۲۰۰۶
نسبت به دوره مشابه گذشته؛
می متالز - شرکت سیمان فارس و خوزستان در دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۹، به ازای هر سهم خود ۳۹۰ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۳۶ ریال اعلام شده بود، از افزایش ۹۸۳ درصدی در هر سهم حکایت دارد.
سود هر سهم "سفارس" افزایش چشمگیری داشت

به گزارش می متالز، شرکت سیمان فارس و خوزستان با سرمایه ۵ هزار و ۶۲۵ میلیارد ریال، صورت‌های مالی ۶ ماهه دوره مالی منتهی به ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ را به صورت حسابرسی شده منتشر کرد.

شرکت سیمان فارس و خوزستان در دوره یاد شده، مبلغ ۲ هزار و ۱۹۲ میلیارد و ۷۸۳ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ ۳۹۰ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته از افزایش ۹۸۳ درصدی برخوردار است.

این شرکت بورسی سود انباشته پایان دوره را با افزایش ۲۱ درصدی نسبت به دوره مشابه گذشته، مبلغ ۵ هزار و ۲۹ میلیارد و ۲۹۳ میلیون ریال اعلام کرده است.

یادآوری می‌شود "سفارس" در دوره ۶ ماهه سال مالی منتهی به ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ (حسابرسی شده)، سود هر سهم را مبلغ ۳۶ ریال و سود خالص را ۲۰۳ میلیارد و ۲۹۵ میلیون ریال قید کرده است.

همچنین براساس این گزارش، ارزش بازار شرکت سیمان فارس و خوزستان در دوره یاد شده، با کاهش ۷ هزار و ۸۴۰ میلیارد و ۱۸۷ میلیون ریال به ۹۰ هزار و ۶۸۹ میلیارد و ۷۴۶ میلیون ریال رسید. بهای تمام شده این شرکت نیز با افزایش ۷۷ میلیارد و ۶۱۱ میلیون ریال معادل ۶ هزار و ۴۱ میلیارد و ۵۴۹ میلیون ریال محاسبه شد.

"سفارس" تعدادی از سهام چند شرکت بورسی را با بهای تمام شده معادل ۹۳۲ میلیارد و ۹۸۹ میلیون ریال به مبلغ معادل ۳ هزار و ۹۲ میلیارد و ۵۹۰ میلیون ریال واگذار کرد و از این بابت مبلغ ۲ هزار و ۱۵۹ میلیارد و ۶۰۱ میلیون ریال سود کسب کرد.

شرکت سیمان فارس و خوزستان طی این دوره تعدادی از سهام چند شرکت بورسی را با بهای تمام شده یک هزار و ۱۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال خریداری کرد.

عناوین برگزیده