تاریخ: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۷:۰۷
کد خبر: ۱۶۲۰۰۹
می متالز - سامانه سیمان‌یاب برای فروش داخلی سیمان و دسترسی سریع و صحیح به اطلاعات فروش رونمایی شد.
راهکارهای انجمن صنفی سیمان برای آزادسازی قیمت

به گزارش می متالز، رضا جمارانیان، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تأمین گفت: تنها عرضه باقی مانده از زیر مجموعه‌های شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تأمین شرکت سیمان آبیک است که قیمت‌گذاری و پذیرش آن انجام شده و احتمال می‌رود با شروع دوباره عرضه اولیه‌ها در بورس عرضه آن انجام شود.
جمارانیان افزود: در جلسه با وزیر صمت، ایشان قول آزادسازی قیمت سیمان را تا قبل از پایان سال داد. انجمن صنفی سیمان نیز ۳ راهکار برای آزادسازی نرخ سیمان ارائه کرده است.
مدیرعامل سیتا گفت: از دی ماه امسال فروش آزمایشی توسط ۱۷ شرکت زیرمجموعه در سراسر کشور شروع شد و پس از انجام موفقیت آمیز از بهمن ماه، ۱۰۰درصد فروش ۱۷ شرکت زیرمجموعه کاملا در سامانه انجام می‌شود.
جمارانیان درباره مزایای سامانه سیمان‌یاب گفت: از مزایای عمده سیمان‌یاب می‌توان به تبدیل تجارت سنتی به الکترونیک، گسترش شبکه مویرگی، شفافیت فسادزدایی در حوزه فروش، از بین بردن رانت در فروش سیمان و ایجاد نرخ یکسان برای خریداران و هماهنگی شرکت‌های تابعه، حذف رقابت‌های درون گروهی، جلوگیری از پولشویی و فرار مالیاتی اشاره کرد. سامانه سیمان‌یاب با اتصال به سامانه بانک مرکزی این قابلیت را دارد که قبل از انجام هر خریدی، احراز هویت خریداران را به طور کامل انجام دهد.
وی افزود: با ایجاد سامانه سیمان‌یاب خواست مجموعه سیمان از وزارت صنعت و سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تأمین‌کننده این است که شرکت‌های سیمانی طبق قانون محصولات خود را به عمده فروش‌ها و عامل‌ها بفروشند و مصرف‌کننده از آنها خریداری کند. جمارانیان گفت: براساس آخرین آمارها، فروش روزانه بیش از ۲۵ میلیارد تومان از طریق این سامانه انجام می‌شود.

عناوین برگزیده