تاریخ: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۴:۵۵
کد خبر: ۱۶۲۰۸۷
کارشناس بازار سرمایه:
می متالز - کارشناس بازار سرمایه گفت: درست است بسیاری از سهامداران متضرر شدند، اما در شرایط فعلی با کمی مثبت شدن بازار دست به معاملات انتقامی نزنند.
سهامداران دست به معاملات انتقامی نزنند

سهامداران دست به معاملان انتقامی نزنند

به گزارش می متالز، مهدی سوری اظهار کرد: علی رغم اجرای دامنه نامتقارن، اُفت بازار کاملا قابل پیش بینی بود، تغییر دامنه نوسان تغییری در چشم انداز اقتصادی یا کاهش ریسک‌های سرمایه‌گذاری بازار ایجاد نمی‌کند.

کارشناس بازار سرمایه افزود: تنها تاثیر تغییر دامنه نوسان این بود که افرادی که قصد خروج از بازار داشتند کمی صبر کنند و تا مشخص شدن وضعیت بازار کمی فروش را به تاخیر بیاندازند و همین تاخیر می‌توانست به صورت مقطعی بازار را مثبت کند.

وی گفت: بازار همراهی با مسئولان انجام داده و در انتظار اقدامات مثبت است در این زمینه است، اما اگر برنامه مثبتی وجود نداشته باشد و تغییرات فقط به دامنه نوسان بسنده شود قطعا اثر مخرب خواهد داشت.

سوری بیان کرد: اگر قرار است شرایط بازار عوض شود باید شرایط اقتصادی یا برخورد‌هایی که بورس می‌شود تغییر کند، اما شاهد تغییرات جدی در محرک‌ها نبودیم.

کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: اُفت قیمت سهام، بالا رفتن قیمت‌های جهانی و روند قیمت نرخ ارز موجب شده سهام در قیمت ارزنده تری نسبت به گذشته قرار دارند.

وی تصریح کرد: باقی ماندن سهامداران در بازار، نیازمند امید است و این امید باید به مردم با حمایت از بازار، اصلاح قوانین قیمت گذاری دستوری و اقدامات دیگر انتقال داده شود.

سوری تاکید کرد: بازار سرمایه تحت هر شرایطی دارای ریسک است و افراد باید صرفا با پول مازاد خود سرمایه گذاری کنند و تحمل زیان وارده و صبر نسبت به آن را داشته باشند.

کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه بسیاری از سرمایه گذاران پول‌های ضروری زندگی خود را وارد و متضرر شدند، گفت: درست است بسیاری از سهامداران متضرر شدند، اما در شرایط فعلی با کمی مثبت شدن بازار دست به معاملات انتقامی نزنند.

وی با بیان اینکه هر معامله‌ای یک تصمیم جدید است و باید مستقل از این گرفته شود که در گذشته متضرر شدید یا سود بردید، افزود: سهامداران هیچ زمانی برای جبران زیان گذشته وارد معامله جدید نشوند.

عناوین برگزیده