تاریخ: ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۲۱:۱۷
کد خبر: ۲۰۱۹۷۸
رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی حمل و نقل مسافر:
‌می‌متالز - رئیس اتحادیه کشوری شرکت‌های تعاونی حمل و نقل مسافر از حذف سفر‌های اتوبوسی به مقاصد خارجی در ایام نوروز ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش می‌متالز، احمدرضا عامری با بیان اینکه تمام ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای برای انجام سفر‌های نوروزی آماده باش هستند، اظهار کرد: نوروز امسال متفاوت از سال‌های گذشته است و در شرایط برگزاری سفر‌ها ابهاماتی وجود دارد، اما تمام ناوگان اعم از اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه برای پاسخ به تقاضای مسافران در حالت آماده باش هستند.

او با اشاره به احتمال ممنوعیت جابه جایی مسافر با حمل و نقل عومی جاده‌ای بین شهر‌های قرمز و نارنجی گفت: تا به امروز هیچ ممنوعیتی برای تردد به شهر‌های مختلف با انواع رنگ‌ها به ما اعلام نکرده‌اند و پیش فروش بلیت به همه شهر‌ها انجام شده است.

رئیس اتحادیه کشوری شرکت‌های تعاونی حمل و نقل مسافر تاکید کرد: تا به امروز منع فروش بلیت برای یک شهر یا استان خاصی را اطلاع نداده‌اند و به محض اینکه سفر به شهری ممنوع اعلام شود بلیت‌ها مسترد و جابه جایی مسافر به آن نقطه لغو می‌شود.

عامری همچنین از حذف سفر‌های زمینی با حمل و نقل عمومی زمینی به کشور‌های خارجی خبر داد و گفت: سال‌های گذشته برای ایام نوروز بلیت اتوبوس به مقاصد گرجستان، ترکیه، ارمنستان، افغانستان، عراق و آذربایجان به فروش می‌رفت، اما امسال سفر جاده‌ای به مقاصد خارجی نداریم.

وی درباره الزام رعایت فاصله گذاری اجتماعی در تمام ناوگان جاده‌ای اظهار داشت: تمام ناوگان طبق دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا باید ۵۰ درصد ظرفیت خود مسافر پذیرش کنند و ما به رانندگان تاکید کرده‌ایم که این پروتکل‌ها را به اجرا برسانند و اساسا در ترمینال‌ها بیش از ظرفیت ۵۰ درصد بلیت فروشی انجام نمی‌شود.

رئیس اتحادیه کشوری شرکت‌های تعاونی حمل و نقل مسافر افزود: اگر مسافران شاهد عدم اجرای این پروتکل‌ها بودند می‌توانند این تخلف را به مرجع مربوطه گزارش دهند.

عامری همچنین درباره افزایش نرخ بلیت اتوبوس در ایام نوروز اظهار داشت: اولا که نرخ گذاری بلیت اتوبوس هنوز از دولت خارج نشده است و اینکه گفته می‌شود نرخ گذاری در شورای عالی ترابری انجام می‌شود و دیگر در اختیار دولت نیست، اظهار نظر درستی نیست چراکه شورای عالی ترابری هم در اختیار دولت است.

او ادامه داد: باید توجه داشته باشیم که علاوه بر برگشت یکسر خالی اتوبوس‌ها در ایام نوروز امسال به دلیل رعایت پروتکل‌ها فقط برای ۵۰ درصد ظرفیت ناوگان بلیت فروشی می‌شود و باید در نرخ‌گذاری بلیت تمام این موضوعات در نظر گرفته شود.

رئیس اتحادیه کشوری شرکت‌های تعاونی حمل و نقل مسافر ادامه داد: طبق گزارش آنالیز قیمت‌ها که توسط دولت تهیه شده در حال حاضر قیمت بلیت اتوبوس یک چهارم نرخ واقعی آن است.

منبع: پایگاه خبری اتاق ایران

عناوین برگزیده