تاریخ: ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۴:۵۳
کد خبر: ۲۰۲۷۹۳
‌می‌متالز - مجمع عمومی عادی فوق‌العاده شرکت معدنی و صنعتی گل گهر به منظور تمدید مهلت قانونی افزایش سرمایه برگزار شد.

به گزارش می‌متالز، در حالی که سال گذشته گل گهر برای تصویب افزایش سرمایه خود از رقم ۷۴ هزار میلیارد ریال به یکصد هزار میلیارد ریال به مجمع فوق‌العاده رفته بود، به دلیل کافی نبودن مهلت قانونی برای ثبت مرحله دوم از افزایش سرمایه گل گهر نزد ثبت شرکت‌ها، مجمع فوق‌العاده دیگری روز گذشته برگزار شد تا این مهم برای گل گهر محقق شود. این در حالی است که طرح توجیهی افزایش سرمایه گل گهر از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی سهامداران، در سال ۹۸ آماده شد که به همین منظور این افزایش سرمایه در دو مرحله یعنی از رقم ۴۷ هزار میلیارد ریال به ۷۴ هزار میلیارد ریال و از رقم ۷۴ هزار میلیارد ریال به یکصد هزار میلیارد ریال (در مجموع ۱۰۸.۳۳ درصد) تعیین شد.

مرحله نخست به‌طور کامل محقق شد، اما با توجه به جلسات متعدد این شرکت با ثبت اسناد استان کرمان و سازمان بورس، عملیاتی شدن آن به تعویق افتاد. به گفته مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر به دلیل پیشبرد اهداف توسعه‌ای پیش روی گل‌گهر، مذاکراتی با سازمان بورس انجام شد و با موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار مهلت یک‌ساله انجام مرحله دوم که به تصویب مجمع سال قبل رسیده بود، از یک سال به دو سال افزایش یابد. ایمان عتیقی در جریان برگزاری مجمع روز گذشته در پاسخ به پرسش سهامداران حاضر در جلسه مبنی بر زمان اجرایی شدن مرحله دوم افزایش سرمایه خاطرنشان کرد: بخشی از مراحل ثبت طی شده و به نظر می‌رسد تا ۳ ماه آینده نهایی شود و روی سامانه کدال بورس منتشر شود.

در گزارش توجیهی مصارف افزایش سرمایه گل گهر شامل تامین سرمایه در گردش مورد نیاز برای خرید سنگ آهن، مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه پذیر و جبران مخارج سرمایه‌ای انجام شده بابت مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌پذیر برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای در شرکت‌های فرعی و وابسته و اجرای طرح‌های توسعه‌ای، زیرساختی و بهبود کیفیت عنوان شده است.

منبع: دنیای اقتصاد