تاریخ: ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۶:۱۵
کد خبر: ۲۰۲۸۲۳
‌می‌متالز - بررسی آمار‌های رسمی وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی است در ۱۱ ماهه امسال ۲۶ میلیون و ۸۸ هزار تن فولاد خام در کشور تولید شد. این آمار در هم‌سنجی با سال گذشته رشد ۷.۶ درصدی نشان می‌دهد.

به گزارش می‌متالز، در این مدت ۲۲ میلیون و ۹۱۴ هزار و ۸۰۰ تن محصولات فولادی تولید شد که نشان‌دهنده رشد هفت درصدی است.

تا پایان بهمن ماه تولید کاتد مس با رشد ۱۶.۷ درصدی به ۲۶۵ هزار و ۴۰۰ تن، شمش آلومینیوم خالص با رشد ۵۴ درصدی به ۳۹۶ هزار و ۵۰۰ تن و تولید آلومینا با افت ۱.۲ درصدی به ۲۱۱ هزار و ۴۰۰ تن رسید.

تولید ۶۲.۸ میلیون تن سیمان

در این مدت، کارخانجات سیمان ۶۲ میلیون و ۸۸۶ هزار و ۱۰۰ تن سیمان تولید کردند. این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشد ۱۲.۵ درصدی داشته است.

تا پایان بهمن‌ماه، تولید کنسانتره زغال‌سنگ ۱.۹ درصد رشد ثبت کرد و به یک میلیون و ۵۳۷ هزار و ۲۰۰ تن رسید.

همچنین در این مدت، تولید شیشه جام با رشد ۲.۴ درصدی به یک میلیون و ۶۵ هزار و ۹۰۰ تن، ظروف شیشه‌ای با رشد نیم درصدی به ۶۶۱ هزار و ۳۰۰ تن، ظروف چینی با کاهش ۶.۲ درصدی به ۵۱ هزار ۲۰۰ تن و چینی بهداشتی با افت هشت دهم درصدی به ۱۰۶ هزار و ۸۰۰ تن رسید.

پیشتر معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر روند رو به رشد بخش تولید در ۱۱ ماهه امسال گفت: در این مدت از ۳۸ کالای اصلی و منتخب صنعتی و معدنی، ۲۵ کالا رشد تولید داشته است.

«سعید زرندی» با اشاره به رشد تولید در بسیاری از صنایع اصلی در حوزه صنعتی و معدنی، افزود: در ۱۱ ماهه امسال، لوازم‌خانگی با ۳۸ درصد رشد، شمش آلومینیوم ۵۴ درصد، انواع خودرو سواری ۱۸ درصد، فولاد ۷ درصد و سیمان بیش از ۱۲ درصد رشد را شاهد بوده‌اند.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

عناوین برگزیده