تاریخ: ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۰۸:۲۳
بازدید: ۳۵۷
کد خبر: ۲۰۳۰۰۶
معاون شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خبر داد؛

ثبت نام ۲۸۰ هزار متقاضی در طرح دوگانه سوز کردن خودرو‌ها

‌می‌متالز - معاون شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از ثبت نام ۲۸۰ هزار متقاضی در طرح رایگان دوگانه سوز کردن خودرو‌های عمومی خبر داد.

به گزارش می‌متالز، حمید قاسمی ده چشمه، گفت: از این تعداد ۱۱۸ هزار خودرو مشمول طرح شده اند که کار تبدیل ۸۵ هزار خودرو انجام شده و اسناد آن‌ها نیز اصلاح شده است.

وی با بیان اینکه طرح دوگانه سوز کردن مسافربر‌های شخصی نیز از چند هفته قبل آغاز شده است ادامه داد: در این طرح تاکسی‌های اینترنتی، مسافربر‌های شخصی، سرویس مدارس و مسافربر‌های بین روستایی و بین شهری با ثبت نام در سایت مربوطه می‌توانند نسبت به دوگانه سوز کردن خودرو‌های خود اقدام کنند. براساس این طرح ۷۵ درصد از هزینه دوگانه سوز کردن خودروی مسافربر‌های شخصی را دولت پرداخت می‌کند و این رقم برای وانت بار‌ها صددرصد است. هم اکنون ظرفیت تبدیل هزار تا هزار و ۶۰۰ خودرو در روز را داریم و اگر تقاضا افزایش یابد امکان بالابردن این ظرفیت وجود دارد.

معاون شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه این طرح تا هشت ماه دیگر فرصت دارد، افزود: از متقاضیان خواهش می‌کنیم زودتر نسبت به ثبت نام و تبدیل کردن خودرو‌های خود اقدام کنند و این کار را به ماه‌های پایانی موکول نکنند.

قاسمی اجرای این طرح را یکی از اقدامات بزرگ دولت در سال گذشته دانست و اظهار داشت: با اجرای این طرح یک میلیون و ۴۶۰ هزار خودروی حمل و نقل عمومی به صورت رایگان دوگانه سوز می‌شوند و در این مرحله حدود ۲۰۰ خودرو مسافربر شخصی نیز مشمول این طرح شده اند که در نظر داریم این رقم را به ۲۹۰ هزار خودرو برسانیم.

به گفته این مقام مسوول با اجرای این طرح پیش بینی می‌شود ۱۱ میلیون متر مکعب به مصرف سی ان جی کشور اضافه شود و از ۲۴ میلیون متر مکعب کنونی به ۳۵ میلیون متر مکعب ارتقا یابد که یک افزایش ۵۰ درصدی است.

منبع: پایگاه خبری - تحلیلی ایراسین

عناوین برگزیده