تاریخ: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۰:۰۰
کد خبر: ۲۰۸۵۴۹
‌می‌متالز - بررسی هفتگی «Fastmarkets» برای شمش فولاد صادراتی ایران در ۲۸ آوریل ۵۹۹ دلار در هر تن عنوان شد در صورتی که هفته گذشته قیمت هر تن از شمش فولادی ایران ۵۹۱ دلار بود.

به گزارش می‌متالز، بر اساس گزارشات اعلام شده متال بولتن، تولیدکنندگان شمش فولادی ایران با توجه به معاملات صورت گرفته با بازرگانان در ۲۸ آوریل قیمت‌های بالاتری را کسب کردند و این مسئله پیرو افزایش قیمت‌های فولاد در آسیا صورت گرفت.

همچنین طبق این گزارش دو محموله ۳۰ هزار تنی شمش فولاد از طریق تولیدکنندگان ایرانی به قیمت ۵۹۹ دلار به ازای هر تن فوب بندر‌های جنوبی ایران به فروش رسیده است که در این معامله با قیمت ۵۹۹ دلار، شاهد افزایش ۸ دلار در هر تن نسبت به هفته گذشته توسط فروشندگان ایرانی بودیم.

یکی از صادرکنندگان عمده شمش ایران یک مناقصه برای ۳۰، ۰۰۰ تا ۴۰، ۰۰۰ تن که باید در اواسط ماه ژوئن حمل شود، ارائه کرده که تا پایان این هفته باز است. همچنین می‌توان گفت با توجه به درخواست‌های مطلوب متقاضیان آسیایی و افزایش قیمت‌ها در آن منطقه، این صادرکننده امیدوار است که به ازای هرتن فوب ۶۲۰ دلار به دست آورد.

آخرین ارزیابی قیمت Fastmarkets برای شمش فولاد وارداتی به چین، ۶۴۷ تا ۶۶۰ دلار در هر تن در ۲۳ آوریل بود، در حالی که هفته قبل ۶۴۵ تا ۶۵۵ دلار در هر تن بود. ارزیابی قیمت شمش فولاد وارداتی به فیلیپین هم ۶۵۵ تا ۶۶۰ دلار در هر تن سی. اف. آر در روز چهارشنبه بود که نسبت به هفته قبل از آن ۱۰ دلار در هر تن افزایش یافت.

بررسی هفتگی Fastmarkets برای شمش فولاد صادراتی ایران در ۲۸ آوریل ۵۹۹ دلار در هر تن عنوان شد در صورتی که هفته گذشته قیمت هر تن از شمش فولادی ایران ۵۹۱ دلار بود. البته تا زمان انتشار این گزارش هنوز سفارش تازه‌ای برای شمش‌های فولادی ایران ثبت نشده است.

در بخش تختال فولاد، هیچ مناقصه تازه‌ای اعلام نشده است. فولاد خوزستان، که یکی از بزرگترین صادرکنندگان تختال در ایران است مناقصه ۳۰، ۰۰۰ تا ۴۰، ۰۰۰ تن تختال را برای ارسال در پایان ماه ژوئن باز کرد که احتمال بسته شدن آن در این هفته وجود دارد. فولاد خوزستان امیدوار است در ازای هر تن فوب ۷۵۰ دلار دریافت کند.

تصور می‌شد که دیگر تولیدکنندگان تختال ایرانی از جمله فولاد مبارکه و یا فولاد هرمزگان، مناقصه‌های تختال خود را تا جمعه گذشته ببندند، اما هیچ معامله‌ای صورت نگرفت و هیچ قیمت هدفی از سوی این کارخانه‌ها اعلام نشد. همچنین در معاملات اخیر برای تختال ایرانی، قیمت ۷۲۰ دلار در هر تن فوب ثبت شد و بر اساس ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای تختال صادراتی ایران در تاریخ ۲۸ آوریل ۷۲۰ دلار در هر تن عنوان شد.

منبع: تحلیل بازار

عناوین برگزیده