تاریخ: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۰:۱۳
کد خبر: ۲۰۸۷۲۰
آخرین خبر‌ها از حادثه معدن در سمنان؛
‌می‌متالز - نزدیک به ۹۰ ساعت از ریزش تونل معدن زغال سنگ طزره و محبوس شدن دو کارگر در عمق زمین می‌گذرد، اما به گفته مسئولان هنوز این دو کارگر نجات پیدا نکرده‌اند.

به گزارش می‌متالز، همزمان با عصر شنبه بود که بخشی از تونل یکی از شاخه‌های معدن زغال سنگ طزره در شمال دامغان وابسته به شرکت البرز شرقی ریزش کرد و دو کارگر ۳۰ و ۳۵ ساله در زیر آوار ماندند و حالا بعد از ۹۰ ساعت هنوز از این دو کارگر خبری نیست و جستجو‌ها بی‌فایده بوده است.

مسوولان شهرستانی و استانی در محل معدن جلساتی را تشکیل و خواستار افزایش نیرو‌های امدادی شدند، اما به گفته مسوولان البرز شرقی، میزان ریزش‌ها آنقدر زیاد است که دسترسی به مکان معدنچیان بسیار دشوار به نظر می‌رسد از طرف دیگر عملیات اکسیژن رسانی به این منطقه از روز اول انجام شده، اما عملیات امداد هنوز تکمیل نشده است.

بعد از دو روز عدم توانایی دسترسی امدادگران به مکان، مسیر دومی نیز حفر شد و پنج تیم ۱۰ نفری امدادگران در این دو مسیر کار می‌کردند که گویا یکی از این مسیر‌ها هم به نتیجه نرسیده است در نتیجه نزدیک به ۹۰ ساعت است که از سرنوشت معدنچیان خبری نیست.

در آخرین واکنش‌ها مدیرعامل البرز شرقی مالک معدن گفت: عملیات برای امداد رسانی به این دو معدنچی انجام و تقریباً تمام کار‌های طزره تعطیل و فقط به این موضوع رسیدگی می‌شود.

منصور شریف با بیان اینکه پنج تیم با نیرو‌های تازه نفس تقویت هم شده‌اند و به صورت شیفتی و ۲۴ ساعته در حال آوار برداری هستند و تا کنون بیش از ۳۰۰ واگن از مکان ریزش شده زغال و دیگر نخاله‌ها برداشت شده، اما تا کنون به مسیر ریزش تونل نرسیده‌ایم.

وی با بیان اینکه این حادثه در تونل شماره ٤٢ معدن بزرگ طزره از معادن چهارگانه شرکت زغال سنگ البرز شرقی در کارگاه استخراج k ١٣ پیشرو و همزمان با روز شنبه رخ داده است، تاکید کرد: تمام تلاشمان را برای یافتن این دو معدن چی انجام و به خانواده‌های آنان نیز این اطمینان را می‌دهیم که با تمام توان به دنبال راهی برای رسیدن به ناحیه ریزش شده هستیم.

مدیرعامل البرز شرقی همچنین گفت: از روز گذشته یک تیم تخصصی دیگر به منظور استفاده حداکثری از توان و سرعت بخشیدن به روند آواربرداری افزوده شده تا کار سرعت بگیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

عناوین برگزیده