تاریخ: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۵۰
کد خبر: ۲۰۸۸۳۷
می متالز - ویتالیک بوترین جوان‌ترین میلیاردر خودساخته جهان است.

به گزارش می‌متالز، ویتالیک بوترین که در سال ۱۹۹۴ در شهر مسکو متولد شد، خیلی زود به مبحث ارز‌های دیجیتالی علاقه‌مند شد و در سال ۲۰۱۲ مجله بیت کوین را راه اندازی کرد.

بوترین در سال ۲۰۱۵ پروژه اتریوم را استارت زد که اکنون به دومین ارز دیجیتالی بزرگ جهان تبدیل شده است. پروژه بلاک چین توسط وی و گاوین وود، جوزف لوبین و چند فرد دیگر روی پلتفرم بلاک چین غیرمتمرکز آغاز شد.

در سال ۲۰۱۹ به روزرسانی بزرگ اتریوم تحت عنوان اتریوم ۲ آغاز شد که از اهداف اصلی آن افزایش سرعت انتقال در شبکه و کاهش هزینه‌های تراکنش است. منتقدان اتریوم همواره از هزینه بالای تراکنش‌های بستر اتریوم شکایت داشته اند.

بوترین تاکنون کمک‌های زیادی به توسعه فناوری بلاک چین داشته است که از جمله آن‌ها می‌توان به اهدای مبلغ ۷۶۳ هزار و ۹۷۰ دلار به مرکز تحقیقات اطلاعات ماشین و هوش مصنوعی اشاره کرد.

بوترین پس از کودکی به همراه خانواده اش به کانادا مهاجرت کرد و اکنون تابعیت این کشور را دارد. با این حال در سال ۲۰۱۷ تصمیم گرفت که برای توسعه پروژه اتریوم راهی سنگاپور شود و در حال حاضر نیز در همین کشور اقامت دارد.

پس از عبور قیمت هر واحد اتریوم از ۳۲۰۰ دلار، وی به جوان‌ترین میلیاردر دنیای ارز‌های دیجیتال در جهان تبدیل شد. بوترین ۳۳۱ هزار و ۵۲۱ اتریوم دارد که ارزش آن‌ها چیزی حدود یک میلیارد و ۱۶۰ میلیون دلار خواهد بود.

به دنبال رشد ۳۷ درصدی ارزش اتریوم در یک هفته اخیر، این ارز دیجیتالی به ارزش بازار ۴۳۵ میلیارد دلاری رسیده که آن را به شرکتی با ارزش‌تر از نستله، دیزنی یا بنک آو امریکا تبدیل می‌کند. ارزش اتریوم از ابتدای سال جاری میلادی تقریبا سه برابر افزایش یافته است.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

عناوین برگزیده