تاریخ: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۹:۵۶
کد خبر: ۲۰۸۹۰۱
‌می‌متالز - شبکه پرس‌تی‌وی اعلام کرد در ادامه زیاده‌خواهی‌های طرف مقابل ایران در مذاکرات برجام، این بار آمریکا و اروپا خواستار تخریب سانتریفیوژ‌های نسل جدید ایران شده‌اند.

به گزارش می‌متالز، شبکه پرس‌تی‌وی در خبری فوری اعلام کرد در ادامه زیاده‌خواهی‌های طرف مقابل ایران در مذاکرات برجام، این بار آمریکا و اروپا خواستار تخریب سانتریفیوژ‌های نسل جدید ایران شده‌اند.

آمریکا و اروپا به‌ازای توقف موقت برخی تحریم‌های برجامی، خواستار تخریب سانتریفیوژ‌های نسل‌های جدید IR-۹، IR-۶ و IR-۴ و... شده‌اند، این در حالی است که آمریکا هنوز حاضر به لغو تحریم‌ها و اجرای تعهدات خود طبق برجام هم نشده است.

پرس‌تی‌وی مطلع شده است طرف آمریکایی و اروپایی در مذاکرات وین در پی تحمیل تعهدات جدید در زمینه‌ی هسته‌ای به جمهوری اسلامی ایران به‌ازای توقف موقت برخی تحریم‌های برجامی و نه لغو آن‌ها شده‌اند که تخریب سانتریفیوژ‌های نسل جدید از جمله این درخواست‌های زیاده‌خواهانه جدید است.

طرح این موضوع در شرایطی صورت گرفته است که حتی طبق برجام و در صورت نهایی شدن توافق بازگشت دو طرف به برجام، این سانتریفیوژ‌ها نباید تخریب شوند و باید صرفاً تحت نظر آژانس انبار شوند.

پرس‌تی‌وی ارزیابی کرده است این زیاده‌خواهی غربی‌ها و اصرار آنها، ممکن است روند مذاکرات برجام را به شکست بکشاند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده