تاریخ: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۱۷
کد خبر: ۲۰۹۰۵۲
‌می‌متالز - ستاد ملی کرونا فعالیت گروه‌های شغلی یک و دو را از شنبه ۱۸ اردیبهشت مصوب کرد.

به گزارش می متالز، براساس مصوبه ستاد ملی کرونا از روز شنبه، 18 اردیبهشت فعالیت صنفی گروه های شغلی یک و دو در تهران مجاز است. واحدهای بازرسی اتحادیه‌های صنفی و اتاق اصناف تهران نظارت کاملی بر رعایت پروتکل های بهداشتی خواهند داشت و با متخلفین احتمالی برخورد و در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی واحدهای صنفی متخلف به مدت 3 هفته پلمب خواهند شد.

قاسم نوده فراهانی، رئیس اتاق اصناف تهران در همین زمینه اظهار کرد: با رایزنی‌های صورت گرفته با استاندار تهران و ستاد ملی مدیریت کرونا در یک هفته اخیر، خوشبختانه امروز در ستاد ملی فعالیت گروه‌های شغلی یک و دو از شنبه ۱۸ اردیبهشت مصوب شد. بنابراین در شهر تهران گروه شغلی ۱ و ۲ می‌توانند هفته آینده با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت نمایند و گروه های شغلی ۳ و ۴ همچون هفته‌های گذشته تعطیل هستند و به هیچ وجه امکان فعالیت را ندارند.

قاسم نوده فراهانی با بیان اینکه بازار بزرگ تهران و پاساژها از شنبه هفته آینده بازگشایی و مجاز به فعالیت خواهند بود، افزود: تمدید تعطیلی صنوف گروه‌های شغلی ۳ و ۴ از شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه آغاز و تا جمعه ۲۸ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

فراهانی با اشاره به وضعیت سخت اقتصادی صنوف گفت: با جلسات متعددی که با مسوولان مربوطه برگزار نمودیم و بیان شرایط موجود و توانایی رعایت کامل پروتکل های بهداشتی توسط اصناف، توانستیم ایشان را متقاعد به فعالیت اکثریت اصناف کنیم.

او در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی در واحدهای صنفی گفت: دغدغه اصلی تمامی اصناف سلامت جامعه میباشد و در این مرحله نیز با تشدید رعایت پروتکل های بهداشتی توسط واحدهای صنفی، هم رونق اقتصادی در صنوف ایجاد میگردد و هم اصناف با تمام توان همچنان در مدیریت بیماری کرونا همراهی خواهند نمود.

رئیس اتاق اصناف تهران در پایان تاکید کرد: واحدهای بازرسی اتحادیه های صنفی و اتاق اصناف تهران نظارت مجدانه بر رعایت پروتکل های بهداشتی خواهند داشت و با متخلفین احتمالی شدیدا برخورد و به مدت ۳ هفته پلمب خواهند شد.

منبع: پایگاه خبری اتاق ایران

عناوین برگزیده