تاریخ: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۴۱
کد خبر: ۲۰۹۰۸۱
رئیس سازمان صمت استان خبر داد
می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در سال گذشته ۳۲۱ پروانه اکتشاف معدنی و همچنین ۱۰۵ گواهی کشف در استان صادر شده است.

به گزارش می‌متالز، محمدرضا مس فروش در خصوص وضعیت معادن استان اظهار کرد: تعداد معادن فعال در خراسان رضوی ۴۱۱ مورد است. همچنین ۶۸ معدن در حال تجهیز و ۹ معدن به صورت تعطیلی موقت در استان وجود دارد.

وی در مورد معادن فعال در مشهد افزود: از تعداد معادن فعال در استان ۶۶ معدن در مشهد قرار دارد.

وجود ۸۳ معدن غیرفعال در مشهد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی ادامه داد: همچنین تعداد ۳۷۴ معدن در حال حاضر در استان غیر فعالند که اکثرا مقطعی و فصلی کار می‌کنند که از این تعداد ۸۳ معدن در مشهد قرار دارند.

مس فروش با اشاره به وجود معادن غیر فعال در استان تصریح کرد: عدم انعطاف پذیری در تنوع و کیفیت ماده معدنی، عدم امکان صادرات ماده معدنی و عدم امکان رقابت با محصولات مشابه خارجی به خاطر وجود ماشین آلات فرسوده و موضوع تحریم‌های همه جانبه کشور که موانع زیادی را سرراه معادن جهت صادرات و واردات ماشین آلات معادن ایجاد کرده، از جمله عوامل وجود معادن غیرفعال در استان است.

وی افزود: در سال گذشته ۳۲۱ پروانه اکتشاف معدنی و همچنین ۱۰۵ گواهی کشف صادر شده است. بیشترین ماده معدنی در استان با ۷۹۸ میلیون تن ذخیره اثبات شده قطعی سنگ آهن است.

منبع: ایسنا

عناوین برگزیده