تاریخ: ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۰:۳۴
بازدید: ۵۷۰
کد خبر: ۲۱۰۸۱۵
سرویس خبر : انرژی

رئیس هیات مدیره پتروشیمی استان گلستان دستگیر شد

‌می‌متالز - با دستور بازپرس ویژه جرایم اقتصادی دادسرای مرکز گلستان و به منظور دفاع از حقوق ۹۴ هزار سهامدار، رئیس هیئت مدیره پتروشیمی گلستان بازداشت شد.

به گزارش می‌متالز، بازپرس ویژه جرائم اقتصادی داسرای مرکز استان در مراحل رسیدگی به تخلفات صورت گرفته، بلاتکلیف رها شدن پروژه علیرغم دریافت تسهیلات ارزی و ریالی و به منظور دفاع از حقوق بیش از ۹۴ هزار سهامدار در استان گلستان دستور بازداشت (الف. ک) رئیس هیات مدیره پتروشیمی گلستان را صادر و این فرد بازداشت شد.

سال ۸۵ بود که در نخستین سفر دولت نهم به گلستان، هیات دولت بنا به درخواست مسئولان استان با احداث مجتمع پتروشیمی موافقت و آن را مصوب کرد و در آبان ماه همان سال با حضور وزیر وقت نفت، کلنگ نخستین طرح صنعتی بزرگ در این استان به زمین زده شد.

این طرح قرار بود در کمتر از ۵ سال تکمیل و وارد مدار تولید شود و با تولید سالانه ۶۷۷ هزار تن آمونیاک و یک هزار و ۷۳ تن کود اوره، بیش از ۵ هزار میلیارد ریال درآمد زایی برای استان به همراه داشته باشد. ضمن اینکه زمینه اشتغال ۳ هزار نفر را هم فراهم کند. پروژه‌ای که امید را در دل مردم محروم استان گلستان زنده کرد، اما نخستین گام بزرگ این استان برای صنعتی شدن با شکست تلخی مواجه شد.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده