تاریخ: ۲۶ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۵۴
کد خبر: ۲۱۶۶۹۲
رئیس اداره پژوهش و فناوری سازمان صمت استان تهران:
‌می‌متالز - رئیس اداره پژوهش و فناوری سازمان گفت: درنیمه نخست امسال، ۱۲ جواز تاسیس واحد فنی و مهندسی صادر و یا تمدید شده است.

به گزارش می‌متالز، نوشین حسینی گفت: درحالیکه کشور علاوه برتحریم‌های ظالمانه با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، رشد ۲۲۵ درصدی در صدور گواهی و پروانه تحقیق و توسعه نشان از عزم جدی واحد‌های صنعتی و دانشگاهی در پیشرفت و توسعه است.

رئیس اداره پژوهش و فناوری سازمان صمت استان تهران در ادامه افزود: ازابتدای سال ۱۳ مجوز و پروانه تحقیق و توسعه و ۱۲ پروانه فنی و مهندسی درسطوح استان صادر شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح تاپ درمجموعه وزارت صمت گفت: تاکنون ۶۵۰ بنگاه دراین طرح ثبت نام نموده اند که ۵۷۱ بنگاه تایید نهایی شده و تعداد ۱۷۴ پروژه نیز به ثبت رسیده است.

حسینی درپایان خاطر نشان کرد: اداره پژوهش و فناوری سازمان صمت با هدف بهره برداری کارآمد از دستاورد‌های مراکز فناور استان، اقدام به راه اندازی بانک اطلاعاتی جامعی از توانمندی‌ها و محصولات فناورانه دارندگان پروانه‌های پژوهشی، فنی و مهندسی، دانش بنیان، نرم افزاری و تحقیق و توسعه استان تحت عنوان سامانه (فراصمت) به نشانی farasamt نموده است که امیدواریم سایر واحد‌های صنعتی و پژوهشی پیشرو نیز دراین طرح مشارکت نمایند.

منبع: شاتانیوز

عناوین برگزیده