تاریخ: ۱۴ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۱۵
کد خبر: ۲۱۶۹۸۷
گزارش جهانی تولید ۳ ماهه ۲۰۲۱ اعلام شد؛
‌می‌متالز - میزان تولید و ظرفیت معادن و کارخانه‌های تصفیه مس جهان در ۳ ماهه نخست ۲۰۲۱ افزایش یافت.

به گزارش می‌متالز، براساس تازه‌ترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG)، معادن مس جهان از ابتدای ماه ژانویه تا پایان مارس ۲۰۲۱ میلادی، حدود ۵ میلیون و ۱۱۱ هزار تن ماده معدنی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی، ۴ میلیون و ۹۲۷ هزار تن بود که حاکی از افزایش ۳.۷ درصدی تولید است.

از این میزان، ۲ میلیون و ۷۰۷ هزار و ۲۰۰ تن مربوط به قاره «آمریکا»، یک میلیون و ۱۰۱ هزار و ۳۰۰ تن «آسیا»، ۶۰۹ هزار و ۶۰۰ تن «آفریقا»، ۴۵۶ هزار و ۴۰۰ تن «اروپا» و ۲۳۶ هزار و ۵۰۰ تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.

افزایش ۴.۳ درصدی ظرفیت معادن مس

در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به ۶ میلیون و ۳۱۸ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی (۶ میلیون و ۵۶ هزار تن)، حاکی از افزایش ۴.۳ درصدی است.

افزایش ۴ درصدی تولید مس تصفیه شده

فعالان مس جهانی در ۳ ماهه ۲۰۲۱، حدود ۶ میلیون و ۹۴ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی، ۵ میلیون و ۸۶۱ هزار تن بود که نشان دهنده افزایش حدود ۴ درصدی است.

افزایش حدود ۲ درصدی ظرفیت تولید مس تصفیه شده

ظرفیت تولید کارخانه‌های مس تصفیه شده در جهان طی ۳ ماهه ۲۰۲۱ میلادی، ۷ میلیون و ۴۵۵ هزار تن بود؛ که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی (۷ میلیون و ۳۱۰ هزار تن)، حدود ۲ درصد افزایش یافت.

قیمت جهانی مس؛ ۹۳۷۱ دلار

بنا به این گزارش، قیمت جهانی مس اکنون (۱۲ تیر ۱۴۰۰) حدود ۹۳۷۱ دلار در تن است.

منبع: ایمیدرو

عناوین برگزیده