تاریخ: ۱۵ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۴۳
کد خبر: ۲۱۷۱۰۶
‌می‌متالز - بهای جهانی طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تحت تاثیر عقب نشینی ارزش دلار، به بالاترین حد در سه هفته گذشته صعود کرد و به کانال ۱۸۰۰ دلاری بازگشت.

به گزارش می‌متالز، بر اساس گزارش رویترز، در حالی که تضعیف دلار سبب شده تا قیمت طلا برای خریدارانی که از ارز‌های غیردلاری استفاده می‌کنند مناسب‌تر شود و سرمایه گذاران منتظر انتشار صورت مذاکرات ماه گذشته فدرال رزرو هستند، قیمت فلز زرد روز سه شنبه به بالاترین رقم در طی حدود ۳ هفته گذشته رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۶۰ درصد افزایش به ۱۸۰۲ دلار و ۶۰ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه آگوست هم با ۱٫۰۹ درصد جهش به ۱۸۰۲ دلار و ۷۰ سنت رسید.

مارگارت یانگ استراتژیست موسسه دیلی اف ایکس در این باره گفت: «عمدتا این کاهش ارزش دلار است که سبب افزایش قیمت طلا شده است. پس از نشست ماه ژوئن کمیته بازار آزاد فدرال رزرو قیمت طلا به شدت افت کرده بود و اکنون که انتظارات انقباضی شدن سیاست پولی تاثیر خود را بر بازار گذشته خریداران مجددا در حال بازگشت به بازار هستند.»


وی افزود: «اما با توجه به تغییر مسیر سیاست‌های پولی در اقتصاد‌های جهان احتمالا رشد قیمت طلا محدود خواهد بود. نباید تصور کرد که قیمت طلا به این زودی به رقم‌های اوایل ماه ژوئن برمی گردد.»
امروز ارشد دلار ۰٫۱ درصد کاهش داشت و از بالاترین رقم ۳ ماه اخیر که هفته گذشته تجربه کرده بود فاصله گرفت.

در سایت اتحادیه طلا قیمت طلا ۱۸ عیار یک میلیون و ۶۸ هزار تومان، قیمت سکه طرح قدیم ۱۰ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و سکه طرح جدید ۱۰ میلیون و ۷۳۰ هزار تومان ثبت شد. قیمت نیم سکه پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومان اعلام شد.

قیمت طلا و سکه امروز ۱۵ تیر / انس جهانی وارد کانال ۱۸۰۰ دلاری شد

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده