تاریخ: ۱۹ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۳۰
کد خبر: ۲۱۷۵۱۰
‌می‌متالز - وزیر انرژی و معادن برزیل ادعا می‌کند کشورش با ادامه روند فعلی افزایش تولید، تا ۲۰۳۰ پنجمین صادرکننده کننده بزرگ نفت خام در دنیا خواهد بود.

به گزارش می‌متالز، بنتو آلبوکرکی، وزیر انرژی و معادن برزیل گفت انتظار دارد افزایش تولید نفت این کشور در دهه حاضر، آن را تبدیل به پنجمین صادرکننده کننده بزرگ نفت خام در ۲۰۳۰ کند.

آلبوکرکی با اشاره به اینکه تولید نفت خام برزیل از ۳.۳ میلیون بشکه در روز فعلی بیشتر خواهد شد گفت: «در ۲۰۳۰ وقتی به تولید ۵.۳ میلیون بشکه در روز رسیدیم، می‌توانیم پنجمین صادرکننده بزرگ دنیا باشیم».

برزیل در حال حاضر جزو ۱۰ صادر کننده برتر دنیا نیست.

تولید در میادین نفتی دریایی برزیل طی سال‌های اخیر افزایش یافته که اصلی‌ترین محرک افزایش تولید در این کشور هستند. به علاوه، برزیل عضو ائتلاف اوپک پلاس نیست و نیازی به محدود کردن تولید خود ندارد.

اوپک در جدیدترین گزارش ماهانه خود از بازار نفت در ماه ژوئن اعلام کرد بیشترین افزایش تولید در ۲۰۲۱ متعلق به کشور‌های کانادا، برزیل، چین و نروژ خواهد بود.

تولید نفت خام به برزیل در آوریل سال جاری میلادی، ۱۲۸ هزار بشکه در روز نسبت به ماه قبل افزایش یافت و به متوسط ۲.۹۷ میلیون بشکه در روز رسید. پیش‌بینی می‌شود تولید نفت خام این کشور در ماه مه بیش از ۵۰ هزار بشکه دیگر افزایش یافته باشد.

تولید نفت خام برزیل در ۲۰۲۰، ۵.۷ درصد بالا رفت و به متوسط ۲.۹ میلیون بشکه در روز رسید و به این ترتیب صادرات آن هم تا رکورد ۱.۴ میلیون بشکه در روز افزایش یافت یعنی ۱۶.۹ درصد بالاتر از سال قبل از آن.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده