تاریخ: ۱۹ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۲۵
کد خبر: ۲۱۷۵۳۸
‌می‌متالز - شرکت دولتی روس‌نفت Rosneft اعلام کرد که شرکت تابعه آن یک میدان بزرگ میعانات گازی در جمهوری ساخا (یاکوتیا) با ذخایر بیش از ۴۰ میلیارد متر مکعب گاز و بیش از ۲ میلیون تن میعانات گازی کشف کرده است.

به گزارش می‌متالز، شرکت دولتی روس‌نفت Rosneft روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که شرکت تابعه آن تاس-یوریاخ نفت تگازودوبیچا Taas-Yuryakh Nefttegazodobycha، یک میدان بزرگ میعانات گازی در جمهوری ساخا (یاکوتیا) با ذخایر بیش از ۴۰ میلیارد متر مکعب گاز و بیش از ۲ میلیون تن میعانات گازی کشف کرده است.

براساس این بیانیه، این ذخایر مواد اولیه در تراز ذخایر کمیسیون دولتی روسیه قرار گرفته است. این میدان گازی جدید کدرگینسکویه Kederginskoye نامگذاری شد.

در این بیانیه همچنین آمده است: به عنوان بخشی از فعالیت‌های اکتشافی، یک مدل زمین شناسی منطقه‌ای ایجاد شد، پتانسیل منابع مورد ارزیابی قرار گرفت، بررسی‌های لرزه‌ای این میدان انجام شد و همچنین پردازش و تفسیر داده‌های لرزه‌ای با فن آوری بالا صورت گرفت.

شرکت تاس-یوریاخ نفت تگازودوبیچا در ده منطقه دارای مجوز واقع در یاکوتیا فعالیت می‌کند. این شرکت در حال توسعه بلوک مرکزی و منطقه دارای مجوز کورونگسکی Kurungsky از میدان نفتی و میعانات گازی سردنبوتوبینسکویه Srednebotuobinskoye است. این میدان یکی از بزرگترین دارایی‌های شرکت روس نفت در سیبری شرقی است.

بر اساس این گزارش، در مدت سه سال، این شرکت چهار میدان کشف کرده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده