تاریخ: ۲۰ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۱۹
کد خبر: ۲۱۷۶۸۸
‌می‌متالز - در راستای هدایت جریان دارایی‌های دیجیتال، صرافی‌های ارز‌های رمزنگاری شده در پی رفع شکاف کنترل بر دارایی‌ها و انجام مبادلات هستند.

به گزارش می‌متالز، رویای ارز رمزنگاری شده این است که مبادلات را به شکل جهانی و بدون اثری از مالیات انجام دهد، اما نگرانی‌های امنیتی و قابلیت پاسخگویی، باعث ایجاد معاملات دائمی می‌شود. در سال ۲۰۱۹، تخمین زده شد که ۹۹ درصد از انتقال‌های دارایی‌های ارز رمزنگاری شده در صرافی‌های اصلی (CEXs) انجام شده است. این صرافی‌ها به احتمال زیاد در آینده یکی از عناصر اصلی چشم انداز تجارت ارز رمزنگاری شده باقی می‌ماند. CEXs سریع و راحت است، اما معمولا معامله‌گران مجبور هستند که وجوه را در حسابی که توسط صرافی کنترل می‌شود واریز کنند. متأسفانه، تاریخ نشان می‌دهد که این از دست دادن توان کنترل بر دارایی‌های دیجیتال یک کاربر می‌تواند مصالحه‌ای پرهزینه باشد.

صرافی‌های غیرمتمرکز (DEXs) گزینه جذابی ارائه می‌دهند و شتاب بیشتری می‌گیرند، اما هنوز برای ساعات پربازدید آماده نیستند. بنابراین، باید راهی وجود داشته باشد که بتواند شکاف بین کنترل دارایی‌ها و انجام مبادله را برطرف کند. نیاز به پیش پرداخت در مبادلات ارز‌های رمزنگاری شده مشکلات و ریسک‌هایی را ایجاد می‌کند که مانع قابل توجهی در برابر دارایی‌های دیجیتال است. در حالی که صرافی‌های غیرمتمرکز گزینه‌ای نو ارائه می‌دهند که معامله‌گر می‌تواند وجوه خود را کنترل کند، اما معاملات قابل توجهی را نیز به دنبال دارد. برای هدایت جریان دارایی‌های دیجیتال و کسب یک مزیت رقابتی، صرافی‌های ارز‌های رمزنگاری شده باید راه‌هایی را برای حفظ توان کنترل دارایی‌ها بدون آسیب رساندن به انجام مبادله بررسی کنند.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

عناوین برگزیده