تاریخ: ۲۰ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۲۷
کد خبر: ۲۱۷۷۰۹
‌می‌متالز - زوج‌های نابارور می‌توانند یک میلیون تومان کمک مالی بلاعوض و ۱۰ میلیون تومان وام ناباروری دریافت کنند. اما وام ناباروری شامل چه کسانی می‌شود و افراد برای دریافت آن باید به کجا مراجعه کنند؟

به گزارش می‌متالز، مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام اعلام کرده که این بنیاد به زوج‌های جوانی که مشکل ناباروری دارند، کمک مالی ۱۱ میلیون تومانی می‌دهد. یک میلیون در قالب کمک مالی بلاعوض و ۱۰ میلیون دیگر در قالب وام قرض‌الحسنه.

به گفته مدیر عامل این بنیاد، سود وام ناباروری تنها ۴ درصد است و به زوج‌های نابارور تعلق می‌گیرد.

متقاضیان برای دریافت وام ناباروری باید به سامانه ۱۵۴۲٫ ir مراجعه کنند و درخواست خود را در این سامانه ثبت کنند.

چه کسانی می‌توانند وام ناباروری را دریافت کنند؟ به گفته مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد وام ناباروری به زوج‌های ناباروری تعلق می‌گیرد که در دهک درآمدی یک تا پنج قرار دارند.تسهیلات اعطایی به زوج‌های نابارور با کمک بانک صادرات به صورت قرض‌الحسنه و همچنین بخشی به صورت بلاعوض پرداخت می‌شود.

همچنین بنیاد ۱۵ خرداد طرح تشویقی برای فرزندآوری دارد. در این طرح اگر خانواده‌ای فرزند چهارم خود را به دنیا بیاورد، یک میلیون تومان کمک مالی بلاعوض دریافت می‌کند. همنچین مادر و کودک دو سال بیمه تکمیلی می‌شوند، دو میلیون تومان سهام به فرزند چهارم تعلق می‌گیرد و ۱۰ میلیون تومان بسته معیشتی ارزاق از جمله شیرخشک، مواد غذایی و پوشک به پدر خانواده داده می‌شود.

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده