تاریخ: ۲۰ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۱۷
کد خبر: ۲۱۷۷۷۸
‌می‌متالز - به مددجویان کمیته امداد امام خمینی وام ۱۰۰ میلیون تومانی پرداخت می‌شود. وامی که برای ایجاد اشتغال است. اما هیچ جزئیات دیگری از این وام اعلام نشده است. اما سال گذشته شرایط پرداخت وام اشتغال مددجویان کمیته امداد چه بوده است؟

به گزارش می‌متالز، رئیس کمیته امداد خمینی اعلام کرده که وام اشتغال مددجویان کمیته امداد که سال گذشته ۵۰ میلیون تومان بود، امسال افزایش یافته و به ۱۰۰ میلیون تومان رسیده است.

وامی که گفته می‌شود جهت ایجاد اشتغال برای مددجویان کمیته امداد است.

اما این مقام مسئول جزئیات دیگری از نحوه پرداخت وام اشتغال مددجویان کمیته امداد اعلام نکرده است. اما سال گذشته این وام با چه شرایطی به متقاضیان پرداخت شده است؟

آنگونه که برخی از خبرگزاری‌ها گزارش کرده‌اند، وام اشتغال مددجویان کمیته امداد سال گذشته ۵۰ میلیون تومان بوده و اولویت دریافت این وام با زنان سرپرست خانوار بوده است.

شرایط دریافت وام اشتغال مددجویان از طرف دیگر به نظر می‌رسد این وام توسط چند بانک پرداخت شده است. اما شرایطی که گفته شده این است که مدت مددجویان کمیته امداد امام خمینی مدت باز پرداخت این وام، ۷ ساله است. نرخ کارمزد این وام ۴ درصد و قرض‌الحسنه محسوب می‌شود.

اولویت دریافت وام اشتغال با زنان سرپرست خانوار مددجوی کمیته امداد حضرت امام است.
همچنین براساس قانون سال گذشته، مددجویان باید طرح اشتغال خود را به کمیته امداد ارائه کنند و کمیته امداد طرح اشتغال این افراد را تایید کند. همچنین افراد سال گذشته برای دریافت وام ۵۰ میلیون تومانی اشتغال، یک برگه چک نیاز داشته‌اند و حداقل یک نفر ضامن. اما با توجه به دو برابر شدن رقم وام اشتغال مددجویان کمیته امداد، مشخص نیست که آیا شرایط ضامن هم تغییر کرده است یا نه.

افراد متقاضی باید برای دریافت وام حتما از سوی کمیته امداد به بانک معرفی شوند. همچنین متقاضیان و ضامن نباید سابقه چک برگشتی داشته باشند.

گفتنی است که این شرایط دریافت وام اشتغال مربوط به سال ۹۹ بوده و باید منتظر ماند تا کمیته امداد و بانک‌ها، شرایط جدید دریافت وام را اعلام کنند.

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده