تاریخ: ۲۱ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۵۸
کد خبر: ۲۱۷۸۶۸
‌می‌متالز - متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان یکی از مطالبات ۱۰ساله بازنشستگان بود که در سال ۱۳۹۹ از محل منابع مندرج در قانون بودجه سال ۱۳۹۹ اجرایی شده است.

به گزارش می‌متالز، سازمان برنامه و بودجه کشور، اخیراً اعلام کرده است: متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در سال ۱۳۹۹ و تداوم آن در سال ۱۴۰۰ عیناً بر اساس منابع مندرج در قانون بودجه بوده و به هیچ عنوان تعهد مازاد بر اعتبار نبوده و دولت مستقر به‌دنبال ایجاد هزینه برای دولت منتخب نیست.

گفتنی است، متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان یکی از مطالبات ۱۰ ساله بازنشستگان بود که در سال ۱۳۹۹ از محل منابع مندرج در قانون بودجه سال ۱۳۹۹ اجرایی شده است و با توجه به رشد حدود ۴۵ درصدی حقوق بازنشستگان رضایت جدی بازنشستگان را در پی داشت با توجه به اجرای متناسب‌سازی از مهرماه سال ۱۳۹۹ منابع لازم برای تداوم متناسب‌سازی نیز در لایحه بودجه ۱۴۰۰ منظور شده است که با تغییراتی در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، با توجه به ابلاغ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و لحاظ ۱۳۰ هزار میلیارد تومان تداوم متناسب‌سازی نیز از محل بخشی از منابع مذکور در حال اجراست.

برخی به این موضوع معترض هستند که؛ چرا دولت در آخرین سال حضور و فعالیت خود این اقدام را در دستور کار قرار داده است و آیا در ۸ سال گذشته ظرفیت لازم به انجام همسان‌سازی و ارائه لایحه مذکور به مجلس شورای اسلامی وجود نداشته است؟

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده