تاریخ: ۲۲ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۲۰
کد خبر: ۲۱۸۲۰۹
با تصویب هیأت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران:
‌می‌متالز - با تصویب هیأت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرک‌های صنعتی ایجاد شد.

به گزارش می‌متالز، هیأت مدیره این سازمان در نشست امروز خود با تشکیل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرک‌های صنعتی برای رسیدگی به موضوعات و مشکلات سرمایه گذاران و متقاضیان سرمایه گذاری در داخل شهرک‌ها و نواحی صنعتی و ارائه خدمات کارشناسی موافقت کرد.

مدیرعامل، معاونان صنایع کوچک، فنی، برنامه ریزی، توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌ها، مدیران حقوقی و امور قراردادها، ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی و حراست اعضای این کارگروه هستند که در سطوح ملی و استانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تشکیل خواهد شد.

ارائه پیشنهاد اصلاح قوانین، مقررات، ضوابط و رویه‌های مرتبط با تولید و خدمات در زمینه‌های تسهیل امور سرمایه گذاری، بررسی و اتخاذ تصمیم درخصوص حل و فصل مشکلات واحد‌های صنعتی در راستای استمرار و ارتقاء تولید و اشتغال، بررسی و تصمیم گیری درخصوص رفع مشکلات واحد‌ها و طرح‌های صنعتی ثبت شده در سامانه مانع زدایی، پشتیبانی و رفع موانع تولید، انعکاس موارد تصمیم گیری خارج از حیطه وظایف سازمان به ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور، بخشی از وظایف این کارگروه می‌باشد.

کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرک‌های صنعتی همچنین نسبت به هماهنگی، تدوین و پیشنهاد برنامه سالانه تأمین منابع مالی به منظور تکمیل طرح‌های نیمه تمام و سرمایه مورد نیاز واحد‌های صنعتی (سرمایه ثابت و سرمایه در گردش) برای ارائه به مراجع ذیربط، تعامل با مراجع ذیربط در جهت راه اندازی مجدد واحد‌های صنعتی غیرفعال، بررسی پیشنهادات ارائه شده از سوی سرمایه گذاران برای احیاء و استمرار تولید و اشتغال، پیگیری درخواست واحد‌های تولیدی درخصوص عدم اجرای مصوبات کارگروه و پایش آخرین وضعیت واحد‌های تولیدی اقدام می‌کند.

شایان ذکر است، سرمایه گذاران و متقاضیان سرمایه گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی با ثبت نام در درگاه خدمات الکترونیک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به نشانی eservice.isipo.ir می‌توانند نسبت به دریافت خدمات و انعکاس مسائل، مشکلات و موانع پیرامون فضای کسب و کار خود اقدام نمایند.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن ۸۲۸ شهرک و ناحیه صنعتی و سه منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌برداری، ۷۹ شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، ۶ شهرک فناوری، ۳۸ مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، ۲ مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم افزاری، ۹۳ هزار و ۶۲۵ قرارداد منعقده و بهره‌برداری از ۴۷ هزار و ۵۰۹ واحد صنعتی و سه هزار و ۱۲۴ واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم ۹۵۵ هزار و ۱۲ نفر را در سراسر کشور فراهم کرده است.

منبع: شاتانیوز

عناوین برگزیده