تاریخ: ۲۶ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۳۷
کد خبر: ۲۱۸۶۱۱
‌می‌متالز - مدیرکل استاندارد تهران با تاکید بر استفاده از مخازن استاندارد گاز فشرده در خودرو‌های دوگانه‌سوز، گفت: عواقب هرگونه خطر احتمالی با مالک خودرو است.

به گزارش می‌متالز، محمودرضا طاهری با اعلام این خبر گفت: درحال حاضر ۱۶ آزمایشگاه همکار و مورد تأیید استاندارد در زمینه آزمون هیدرواستاتیک مخازن CNG خودرو در استان فعالیت دارند که بر اساس استاندارد ملی مربوطه و با همکاری بازرسان استاندارد، مخازن ذخیره CNG منصوبه بر روی خودرو‌های دوگانه‌سوز را مورد بازرسی و آزمون ادواری قرار می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه در این طرح، بازرسی و تست ادواری مخازن CNG براساس استاندارد‌های ملی ایران به شماره‌های ۶۷۹۲- ۹۴۲۶-۹۷۴۷ انجام می‌شود، افزود: در این طرح از سیستم سوخت‌رسانی، نحوه بستن اتصالات، تجهیزات استقرار مخزن و سایر قسمت‌های این تجهیزات بازدید می‌شود.

مدیرکل استاندارد تهران با بیان اینکه آزمایشگاه‌های همکار، ضمن نظارت و پایش، در صورت تامین شرایط کیفی، در مقاطع زمانی دو ساله تمدید اعتبار می‌شوند، گفت: آزمایشگاه آزمون فشار هیدرواستاتیک مخازن CNG نوع یک خودروها، به طور مرتب توسط کارشناسان اداره‌کل استاندارد مورد بازرسی و ارزیابی مراقبتی قرار می‌گیرند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده