تاریخ: ۲۷ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۵۱
کد خبر: ۲۱۸۹۲۱
‌می‌متالز - با تمدید تعطیلات، واردات نفت هند به کمترین میزان ۹ ماهه رسیده است.

به گزارش می‌متالز، واردات نفت خام هند، سومین مصرف کننده بزرگ نفت در جهان، ماه گذشته با توجه به کاهش مصرف به دلیل تمدید تعطیلی‌های کرونا، کاهش یافت. به گزارش رویترز به نقل از منابع تجاری، این کشور در ماه ژوئن روزانه حدود ۳.۹ میلیون بشکه وارد کرد که ۷ درصد کمتر از ماه قبل بود. تقاضای سوخت هند در ماه فوریه و مارس سال جاری افزایش مداومی را نشان داد، اما پس از آنکه این دولت محدودیت‌های جدیدی را در میان موج دوم ویروس کرونا ایجاد کرد، در ماه آوریل و می‌به طور قابل توجهی کاهش یافت. این اقدام باعث شد پالایشگاه‌های نفت داخلی بیش از حد وارد بازار شوند.

یک منبع ناشناس به رویترز گفت: ما به اندازه کافی سوخت تصفیه شده داشتیم، بنابراین دامنه کمی برای افزایش واردات نفت خام وجود داشت. این منبع خاطرنشان کرد: بازار صادرات به دلیل سود کم پالایشگاه‌های هند جذاب نیست. با این حال، طبق داده‌های ورود نفتکش ها، واردات ماه ژوئن هند حدود ۲۲ درصد بیشتر از ماه مشابه سال گذشته بود، در حالی که اقدامات محدودیتی جدید به سختی زمان بدخیمی همه گیری در سال ۲۰۲۰ نبود.

عراق به عنوان بزرگترین تامین کننده نفت هند و به دنبال آن عربستان سعودی و امارات متحده عربی قرار دارد. واردات کل هند از خاورمیانه از ۵۹ درصد در ماه ژوئن به ۵۹ درصد در ماه قبل افزایش یافت، در حالی که سهم نفت وارد شده از مناطق دیگر کاهش یافت. کاهش واردات نفت خام هند به دنبال روند مشابهی است که اخیراً در چین گزارش شده است.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

عناوین برگزیده