تاریخ: ۲۸ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۳۸
کد خبر: ۲۱۹۰۱۴
‌می‌متالز - تمامی ادارات استان‌های تهران و البرز از سه‌شنبه این هفته تا یکشنبه هفته آینده تعطیل اعلام شده، اما تا نیمه امروز حتی بانک‌مرکزی و شبکه بانکی هم نمی‌دانند مشمول این تعطیلی‌ها می‌شوند یا نه؟

به گزارش می‌متالز، بنا بر به پیشنهاد قرارگاه عملیاتی و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا و موافقت رئیس‌جمهور، تمامی ادارات استان‌های تهران و البرز از سه‌شنبه این هفته تا یکشنبه هفته آینده تعطیل است. این را علی ربیعی سخنگوی دولت اعلام کرده است.

اما آیا این تعطیلی شامل بانک‌ها هم می‌شود؟ ظاهرا تا این لحظه مشخص نشده است و حتی روابط عمومی بانک‌مرکزی هم اعلام می‌کند که هنوز اطلاع ندارند!

محمدرضا جمشیدی، دبیر کانون بانک‌های خصوصی نیز در این باره  می‌گوید: در حال پیگیری هستیم تا بدانیم بانک‌ها هم مشمول این تعطیلی می‌شوند یا نه؟ اما این احتمال وجود دارد ما تعدادی باجه را فعال بگذاریم و مابقی را تعطیل کنیم.

او ادامه می‌دهد: کرونا به شدت به کارمندان بانکی آسیب زده است و متوسط مرگ‌ومیر ناشی از کرونا در میان کارمندان بانک، نسبت به جمعیتشان بیشتر از متوسط کشته‌شدگان کرونا در سطح کشور، به نسبت جمعیت کل، است.

جمشیدی تاکیدکرد: هر زمان بخش‌های مختلف تعطیل می‌شود، مردم برای انجام کار‌های عقب‌افتاده بانکی خود به بانک‌ها مراجعه می‌کنند و ازدحام ایجاد شده، کارمندان را در معرض خطر قرار می‌دهد.

پیگیری‌ها نشان می‌دهد که ظاهرا بازار متشکل ارزی هم که تنها مرجع رسمی کشف نرخ اسکناس ارز در ایران است، برای تعیین تکلیف درباره تعطیلی منتظر اطلاع از وضعیت شبکه بانکی است.

پیش از این هم به دلیل صرفه‌جویی در مصرف برق اعلام کردند که بانک‌ها دست کم تا پایان مرداد ماه در روز‌های پنج‌شنبه تعطیل هستند. اقدامی که فعالان بازار‌ها از جمله بازار ارز آن را عامل رکود معاملات و تجارت خوانده بودند چرا که با تعطیلی روز‌های پنج‌شنبه تنها سه روز دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه برای ارتباط با بخش‌های تجاری خارج از کشور باقی می‌ماند و این مساله واردات کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

در حالی که خبر تعطیلی شش روزه تهران منتشر شده بخش‌های اقتصادی تا این لحظه در بلاتکلیفی به سر می‌برند. با روشن شدن وضعیت فعالیت بانک‌ها این خبر را به روز رسانی می‌کنیم.

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده