تاریخ: ۲۷ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۷:۴۶
کد خبر: ۲۱۹۰۳۲
معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت گل‌گهر عنوان کرد:
‌می‌متالز - معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت گل گهر گفت: شرکت گل گهر با همکاری شرکت‌های هم‌گروه در حال تکمیل آخرین زنجیره‌های صنعت آهن و فولاد است؛ این مهم با توجه به میزان ذخایر سنگ آهن موجود و پتانسیل‌های در حال اکتشاف، با تکمیل چند کارخانه در حال ساخت و مصوب در زنجیره، به ظرفیت نهایی خود خواهد رسید.

به گزارش می‌متالز، علی‌اکبر اشرفی، معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت گل گهر اظهار کرد: در طول سال‌های برنامه تا آخر سال ۹۹ تعداد ۴۵ طرح در شرکت گل گهر و شرکت‌های همگروه در زمینه‌های تولید محصولات زنجیره فولاد شامل کنسانتره، گندله، آهن اسفنجی و فولاد، طرح‌های زیربنایی، تامین انرژی، راه و راه آهن، پروژه بزرگ شیرین‌سازی و انتقال آب خلیج فارس، پروژه‌های بهینه‌سازی و نوسازی تجهیزات با مجموع سرمایه گذاری ۱۲۲۶۰ میلیارد تومان و ۱۹۴۱ میلیون یورو معادل ۶۸ هزار میلیارد تومان انجام شده و به بهره‌برداری رسیده و تعداد ۲۳ پروژه با مجموع سرمایه‌گذاری ۶۵۵ میلیون یورو و ۴۴۰۰ میلیارد تومان معادل ۲۳ هزار میلیارد تومان نیز در دست اجراست.

وی ادامه داد: گل گهر همواره با چشم‌انداز و دیدگاه استراتژیک و با برنامه ریزی دقیق حرکت کرده و حاصل آن توسعه و پیشرفت شگفت‌انگیز در طول دهه گذشته بوده است.

معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت گل گهر ادامه داد: در شورای عالی توسعه منطقه که از مدیران استراتژیست و خوش فکر مجموعه و کشور تشکیل شده، برنامه گل گهر ۱۴۱۴ در مراحل پایانی تدوین بوده و در این برنامه با توجه به نتایج مطالعات استراتژی شرکت که از دو سال پیش در جریان بوده، علاوه بر تکمیل زنجیره آهن و فولاد با توجه به پتانسیل و توانایی منطقه، بحث‌های جدیدی مانند گسترش جغرافیایی شرکت و تنوع محصول مطرح شده است.

اشرفی خاطرنشان کرد: این برنامه شامل ۳۶ طرح با مجموع سرمایه گذاری بالغ بر ۵۱۲۲ میلیون یورو معادل ۱۴۶ هزار میلیارد تومان بوده و سهم گل گهر به تنهایی بالغ بر ۲۷۴۷ میلیون یورو معادل ۷۸ هزار میلیارد تومان خواهد بود.

وی بیان کرد: مساله تامین سنگ آهن و اکتشافات در این زمینه برای حفظ تداوم تولید از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده که در برخی نقاط از جمله آنومالی‌های بین معادن گل گهر، ایران مرکزی با حفاری بیش از ۸۰هزار متر ادامه یافته است.

معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت گل گهر تصریح کرد: بحث گسترش جغرافیایی و تنوع محصول و رفتن به سمت ایجاد معدن و کارخانه تولیدات طلا، مس، فلزات کمیاب و استحصال عناصر با ارزش از شورابه ها؛ مستلزم گرفتن محدوده‌های اکتشافی در گستره کشور می‌باشد که در این خصوص از سال گذشته اقدامات بسیار وسیعی برای اخذ محدوده در استان‌های کرمان، خراسان رضوی، آذربایجان غربی، اردبیل و سیستان و بلوچستان صورت گرفته که خوشبختانه در مذاکرات انجام شده با وزارتخانه توسط مدیرعامل محترم اخیراً موفق به ثبت پهنه‌ای بزرگ با مساحت ۱۵ هزار کیلومتر مربع شده ایم.

وی توضیح داد: طی دو ماه گذشته نیز در چهار محدوده فلز آنتیموان، طلا و سنگ آهن برنده مزایده شده ایم که این کار با قوت و قدرت تمام ادامه خواهد یافت و برای انجام اکتشافات در این محدوده‌ها برنامه ریزی لازم صورت گرفته و خرید ۶ دستگاه حفاری مغزه‌گیری بزرگ نیز توسط هیئت مدیره مصوب شده که با ورود آن‌ها کار اکتشافی سرعت بیشتری خواهد گرفت.

منبع: پایگاه خبری - تحلیلی ایراسین

عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین