تاریخ: ۳۰ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۱۹
بازدید:۲۲۲
کد خبر: ۲۱۹۳۱۴

توقف تولید و فروش خودرو‌های پاسات فولکس واگن در آمریکا

‌می‌متالز - شرکت آلمانی فولکس واگن در راستای تغییر رویکرد خود به سمت تولید خودرو‌های شاسی بلند، اعلام کرد که فروش و تولید خودرو‌های سدان "پاسات" را در ایالات متحده طی سال آینده متوقف خواهد کرد.

به گزارش می‌متالز، شرکت آلمانی فولکس واگن در راستای تغییر رویکرد خود به سمت تولید خودرو‌های شاسی بلند، روز دوشنبه اعلام کرد که فروش و تولید خودرو‌های سدان "پاسات" در ایالات متحده طی سال آینده به پایان خواهد رسید.

به گفته این شرکت، مونتاژ سدان پاسات در ایالت تنسی با مدل ۲۰۲۲ به پایان می‌رسد.

فولکس واگن نسخه‌های مختلف پاسات را از سال ۱۹۷۴ در ایالات متحده به فروش رسانده است. ابتدا با نام‌های دشر Dasher و کوانتوم Quantum و نام پاسات Passat اولین بار در سال ۱۹۹۰ به بازار ایالات متحده عرضه شد.

از سال ۲۰۱۱، فولکس واگن بیش از ۷۰۰ هزار دستگاه خودروی پاسات در کارخانه چاتانوگا تولید کرده است. این شرکت گفت که نسخه‌ای از این خودرو نیز در چین به فروش رسیده است که توسط SAIC در شانگ‌های مونتاژ شده است.

فولکس واگن در حال ساخت مدل شاسی بلند اطلس SUV Atlas در تنسی است و سال آینده تولید مدل ID.۴ الکتریکی خود را در این کارخانه آغاز می‌کند.

بر اساس این گزارش، بیش از ۱.۷۶ میلیون دستگاه از مدل‌های Passat، Dasher و Quantum از سال ۱۹۷۴ در ایالات متحده فروخته شده است.

بسیاری از خودروسازان در ایالات متحده در سال‌های اخیر تولید و فروش خودرو‌های سواری را به نفع وسایل نقلیه بزرگتر و شاسی بلند به طرز چشمگیری کاهش داده اند.

شرکت فورد موتور در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که با توقف فروش سدان‌های Fiesta، Focus، Taurus و Fusion تا حد زیادی بازار این مدل‌های خود را در ایالات متحده رها خواهد کرد. تولید آخرین آن‌ها سال گذشته متوقف شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده