تاریخ: ۰۱ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۵۵
کد خبر: ۲۱۹۴۹۳
‌می‌متالز - قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۷ سنت معادل ۰.۳۷ درصد کاهش به ۷۳ دلار و ۵۲ سنت رسید.

به گزارش می‌متالز، در حالی که انتظار می‌رود با توجه به ترمیم تقاضا اختلاف بین عرضه و تقاضا به حداقل برسد، قیمت نفت امروز اندکی کاهش داشت و در مسیر ثبت نوسان قیمت هفتگی جزئی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۷ سنت معادل ۰.۳۷ درصد کاهش به ۷۳ دلار و ۵۲ سنت رسید. قیمت نفت برنت در این هفته شاهد رشد ۰.۱ درصدی بوده است. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه سپتامبر با ۲۷ سنت معادل ۰.۳۸ درصد افت به ۷۱ دلار و ۶۴ سنت رسید. پس از توافق گروه اوپک پلاس مبنی بر افزایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای تولید روزانه نفت در هر کی از ماه‌های آگوست تا دسامبر انتظار می‌رود رشد تقاضا از افزایش عرضه پیشی بگیرد.

قیمت نفت و سایر دارایی‌های پرریسک در اوایل هفته جاری به دلیل نگرانی‌ها در مورد تاثیرات گسترده اقتصادی سویه دلتای ویروس کرونا در آمریکا، انگلیس، ژاپن و کشور‌های دیگر شاهد کاهش بود.

تحلیلگران موسسه‌ای ان زد ریسرچ در یادداشتی نوشتند: «در حالی که تقاضا رو به افزایش است بازار حس می‌کند که افزایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای ماهانه تولید اوپک پلاس برای حفظ توازن در بازار کافی نخواهد بود. بدین ترتیب حجم ذخایر نفتی هم در آمریکا و هم در کشور‌های عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه رو به کاهش خواهد گذاشت.»

تحلیلگرانی که پیش بینی خود از قیمت نفت را برای باقی مانده ماه‌های سال افزایش داده اند می‌گویند، از نظر آن‌ها افزایش شمار واکسینه شدگان تاثیرات افزایش شمار مبتلایان به سویه دلتا را کاهش می‌دهد.

ویوک دار تحلیلگر بانک کامنولث در یادداشتی نوشت: «ما همچنان انتظار داریم در نیمه دوم سال به دلیل پیشی گرفتن رشد تقاضا از میزان افزایش عرضه قیمت نفت بالاتر برود.»

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده