تاریخ: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۰۷
کد خبر: ۲۱۹۷۱۳
بهترین و بدترین عملکرد صندوق‌های مختلط را بشناسید؛
‌می‌متالز - ارزش صندوق‌های مختلط در آخرین هفته تیرماه حاکی از آن بوده که ارزش این صندوق‌ها باردیگر درب خروج را به نقدینگی نشان داد تا با خروج ۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان دیگر، ارزش صندوق‌های مختلط به ۲ هزار و ۸۷۸ میلیارد تومان برسد.

به گزارش می‌متالز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه گذاری مختلط پرداخته شده است. اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق ها، بازدهی هفتگی، ماهیانه، فصلی و بازدهی یک ساله آن‌ها اشاره نمود. همچنین میزان تغییر در ارزش صندوق طی یک هفته اخیر ارائه شده است.

۲۵.۵ میلیارد تومان دیگر پَر کشید!

ارزش صندوق‌های مختلط در آخرین هفته تیرماه حاکی از آن بوده که ارزش این صندوق‌ها باردیگر درب خروج را به نقدینگی نشان داد تا با خروج ۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان دیگر، ارزش صندوق‌های مختلط به ۲ هزار و ۸۷۸ میلیارد تومان برسد.

ارزندگی صندوق‌ها مانند کوه یخی بود که فعلا در حال آب شدن است و شکستن مقاومت ۳ هزار میلیارد تومانی برای آن تبدیل به آرزو شده است.

بهترین عملکرد هفتگی متعلق به صندوق مشترک نواندیشان با ۶.۲۷ درصد بازدهی مثبت است. ضعیف‌ترین بازدهی نیز مربوط به صندوق تجربه ایرانیان با ۱.۱۲ درصد منفی است.

بهترین عملکرد یک ماهه را هم نصیب صندوق مشترک مدرسه کسب و کار صوفی رازی با بازدهی ۱۲.۵۳ درصد مثبت داشته و ضعیف‌ترین عملکرد ماهیانه را نیز تجربه ایرانیان با ۹.۹۴ درصد بازدهی منفی داشته است.

بهترین عملکرد سه ماهه را نیز مشترک مدرسه کسب و کار صوفی رازی با ۱۱.۶۹ درصد داشته و پس از آن صندوق توسعه ممتاز با ۱۱.۱۳ درصد قرار گرفته و از سوی دیگر، ضعیف‌ترین عملکرد نیز همچنان متعلق به تجربه ایرانیان با ۱۱.۱۶ درصد بازدهی منفی است.

بهترین عملکرد یک ساله را پاداش سهامداری توسعه یکم و یکم نیکوکاری آگاه و مشترک آسمان خاورمیانه به ترتیب با ۲۰.۴۶درصد، ۱۹.۱۹درصد و ۱۱.۶۵درصد داشته‌اند و ضعیف‌ترین عملکرد یک ساله را نیز صندوق جسورانه فناوری بازنشستگی با ۶۶.۷۰ درصد منفی و نواندیشان با ۳۰.۳۸ درصد بازدهی منفی داشته است.

منبع: بورس نیوز

عناوین برگزیده