تاریخ: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۲۲
کد خبر: ۲۱۹۷۲۱
‌می‌متالز - بیت‌کوین از لحاظ تکنیکال سیگنال‌های شروع روند صعودی را صادر کرده و احتمال شروع روند صعودی این ارز کم نیست.

به گزارش می‌متالز، از زمان ریزش کاذب بیت‌کوین به زیر ۳۰ هزار دلار نشانه‌های بازگشت روند در این ارز زیاد شده است. نیمه‌شب یکشنبه یکی از زمان‌های سرنوشت‌ساز برای بیت‌کوین است و احتمالا جهت اصلی این ارز را مشخص می‌کند.

اولین سیگنال بازگشت روند صعودی افزایش تقاضا، زیرا قیمت ۳۰ هزار دلار بود. داده‌ها نشان می‌دهند معامله‌گران کوتاه‌مدت و خرده‌فروشان در حال فروش بیت‌کوین هستند، اما نهاد‌های بزرگ‌تر به نگهداری و جمع‌آوری بیت‌کوین در قیمت پایین ادامه می‌دهند.

بعد از نشست the B word که چهره‌های برجسته مانند ایلان ماسک و کتی وود سخنرانی کردند بیت‌کوین روندی مثبت گرفت و حالا در محدوده ۳۳ هزار دلار معامله می‌شود.
رشد بیت‌کوین شروع شد؟ / از بازار جا نمانید!

جدیدترین افزایش قیمت بیت‌کوین توانست شاخص مقاومت نسبی روزانه را به بالاتر از خط روند نزولی ماهه برساند و با بررسی عملکرد گذشته می‌توان این موضوع را یک سیگنال صعودی معتبر دانست.

رشد بیت‌کوین شروع شد؟ / از بازار جا نمانید!

همچنین بیت‌کوین در نمودار ۴ ساعته بالای میانگین متحرک ساده ۲۱ روزه بسته شد و برای تثبیت روند صعودی باید میانگین متحرک ۵۰ روزه (محدوده قیمت ۳۴/۵ هزار دلار) را نیز به دست بیاورد. گذشتن از میانگین متحرک ۵۰ روزه که میانه کانال رنج بیت‌کوین هم محسوب می‌شود می‌تواند حجم زیادی از سرمایه سرگردان را وارد بازار کند و به روند صعودی عمق ببخشد.
رشد بیت‌کوین شروع شد؟ / از بازار جا نمانید!
یک سیگنال صعودی دیگر برای بیت‌کوین بسته شدن کندل این ارز بالای میانه اندیکاتور بولینگرباند است.
رشد بیت‌کوین شروع شد؟ / از بازار جا نمانید!

در بازده زمانی هفتگی یک کندل چکش در حال شکل‌گیری است و اگر کندل بعدی تایید را حاصل کند بیت‌کوین می‌تواند یک پرواز را تجربه کند.

اصلاح قیمتی این هفته و تایید تکنیکال بیت‌کوین نشان دهنده برگشت روند صعودی این ارز است، اما فعلا باید منتظر ماند، چون این سیگنال‌های مثبت نیاز به اعتبارسنجی بیشتری دارند.

هنوز یک مقاومت جدی پیش‌روی بیت‌کوین وجود دارد. باید توجه داشته باشید که بیت‌کوین مقاومت ۴۰ هزار دلار را پیش‌رو دارد.

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده