تاریخ: ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۱:۵۸
کد خبر: ۲۱۹۹۶۱
‌می‌متالز - در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه، مبلغ ۴۰۳۱ میلیارد ریال سود قابل تخصیص معادل هر سهم ۷۹۰ ریال اعلام شد که از این میزان ۲۰۰ ریال به هر سهم اختصاص یافت.

به گزارش می‌متالز، در مجمع سالیانه، میلاد شمس، مدیر عامل شرکت به بیان گزارشی در خصوص عملکرد شرکت پرداخت و گفت: جایگاه شرکت در مقایسه با شرکت‌های فعال در صنعت سرمایه‌گذاری در سال ۱۳۹۹ از نظر سرمایه ثبت شده رتبه ۸ و از نظر ارزش بازار دارای رتبه ۱۲ می‌باشد.

میلاد شمس همچنین عنوان کرد: در حال پیگیری و انجام فرایند پذیرش و عرضه تمام شرکت‌های زیر مجموعه در بازار سرمایه هستیم که در پی آن به استناد مصوبه کمیته درج فرابورس ایران موفق به درج شرکت فرعی صنایع مس افق کرمان از تاریخ ۲۸ تیرماه ۱۴۰۰ در فهرست اوراق بهادار بازار پایه فرابورس ایران شدیم و جهت پذیرش و معرفی سایر شرکت‌ها در بازار سرمایه با شرکت‌های تامین سرمایه منتخب مذاکره و در حال تهیه امید نامه یا برگزاری جلسه پیش پذیرش با سازمان بورسی می‌باشیم.

سرچشمه هفت هزار و ششصد میلیارد ریالی می‌شود: به گفته شمس مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه، از جمله برنامه‌های شرکت طی سال ۱۴۰۰ به تهیه گزارش توجیهی افزایش سرمایه و افزایش حدود ۵۰ درصدی سرمایه شرکت از مبلغ ۵۱۰۰ میلیارد ریال به مبلغ ۷۶۰۰ میلیارد ریال از محل سود انباشته پس از کسب مجوز سازمان بورس می‌باشد که پس از تصویب آن توسط مجمع عمومی فوق‌العاده تمامی اقدامات لازم جهت ثبت سرمایه به قید فوریت پیگیری خواهد شد.

میلاد شمس در ادامه به جذابیت سهام این شرکت اشاره کرد و گفت مهترین عاملی که سبب جذابیت سهام این شرکت است، کیفیت سود سرچشمه از لحاظ پایداری است. بدین معنی که پایداری سود که از طریق ضریب زاویه سود جاری و سود دوره قبل اندازه گیری می‌شود، مطابق محاسبات کارشناسی صورت گرفته ۰/۷۵ می‌باشد که بیانگر پایداری سود شرکت است.

وی در پایان گفت: اکثریت سهامداران حقیقی شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه بازنشستگان و شاغلان مجموعه شرکت‌های صنایع مس ایران می‌باشند که به قابلیت‌ها و ظرفیت‌های شرکت واقف هستند. بنده و همکارانم در مجموعه هلدینگ سرمایه گذاری مس سرچشمه با تمام قوا در تلاشیم که بتوانیم امانتدار حقوق ذینفعان باشیم.

منبع: بورس امروز

عناوین برگزیده