تاریخ: ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۳۷
بازدید: ۴۰۹
کد خبر: ۲۱۹۹۸۳
سرویس خبر : انرژی

هند در میادین نفت و گاز روسیه سرمایه‌گذاری می‌کند

‌می‌متالز - هند و روسیه در حال مذاکره بر سر سرمایه‌گذاری هند در پروژه‌های اکتشاف نفت و گاز در شرق دور روسیه و همچنین میادین قطب شمال هستند.

به گزارش می‌متالز، هند در حال مذاکره با دولت روسیه در مورد سرمایه‌گذاری ۲ تا ۳ میلیارد دلاری درپروژه‌های اکتشاف و تولید نفت و گاز در این کشور است.

طبق گفته منابع آگاه، دولت روسیه چندین میدان نفت و گاز را به شرکت اکتشاف منابع طبیعی هند با نام «او ان جی سی ویدش» و هرک نسرسیوم احتمالی که برای این پروژه تشکیل می‌شود پیشنهاد داده است.

گفته می‌شود این دو کشور در حال مذاکره بر سر سرمایه‌گذاری هند در پروژه‌های اکتشاف نفت و گاز در قطب شمال مخصوصاً توسعه پروژه نفتی وستوک نیز هستند. تخمین‌های اولیه نشان می‌دهند تولید سالانه نفت خام از این پروژه ۱۰۰ میلیون تن خواهد بود.

سه منطقه شرق دور روسیه از جمله یاکوتیا، ساخالین اوبلاست و آمور اوبلاست تا حالا تمایل خود را به سرمایه‌گذاری هند در بخش نفت و گازشان نشان داده‌اند.

هند تعامل با روسیه در زمینه نفت و گاز را سرآغاز همکاری اقتصادی بین دو کشور می‌داند. وزیر امور خارجه هند تمایل خود را نسبت به گسترش روابط اقتصادی با روسیه در زمینه‌هایی مانند زغال سنگ، الوار و گاز طبیعی مایع اعلام کرده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده