تاریخ: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۰:۲۵
کد خبر: ۲۲۱۴۳۹
معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی:
‌می‌متالز - معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: در چهارماهه ماهه نخست سالجاری ۲۲۵ جواز تاسیس صادرشده و پیش بینی اشتغال ۷۹۳۷ در استان مرکزی می‌شود.

به گزارش می‌متالز، رضا شتری با اعلام این خبر گفت: در چهار ماهه نخست سالجاری با صدور این تعداد جواز تاسیس در استان مرکزی پیش بینی سرمایه گذاری ۱۲۶۳۲۲/۵ میلیارد ریالی و اشتغال ۷۹۳۷ نفری می‌شود که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در بخش اشتغال جواز‌های تاسیس صادره شاهد رشد ۳۳ درصدی هستیم.
وی درادامه افزود: در تیرماه سالجاری در استان مرکزی ۶۶ جواز تاسیس صادرشده که پیش بینی سرمایه گذاری ۹۷۸۴۶ میلیارد ریالی میشود و نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد رشد ۷۷۶ درصدی در زمینه سرمایه گذاری و با پیش بینی ۲۲۲۱ اشتغال جدید حاصل از صدور این تعداد جواز تاسیس شاهد رشد ۳۷ درصدی در این بازه زمانی هستیم.
معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: بیشترین تعداد جواز تاسیس صادره و پیش بینی اشتغال ایجادی درتیر ماه مربوط به شهرستان ساوه و بیشترین تعداد جواز تاسیس صادره وضع موجود مربوط به شهرستان‌های اراک و زرندیه می‌باشد.

منبع: شاتانیوز

عناوین برگزیده